zajęcia ferie zimowe 2022 Warszawa

zajęcia ferie zimowe 2020 warszawa
zajecia zimowe Warszawa

Ferie zimowe 2022 Warszawa - co będzie robiło nasze dziecko w Stolicy?

W tym roku ferie zimowe w województwie mazowieckim zaczynamy31 stycznia. Mamy więc sporo czasu, aby zastanowić się nad planami na ten wspaniały czas w roku, w którym uczniowie mogą odpocząć od szkolnych obowiązków ;-D

Niektórzy już wcześniej zaplanowali wyjazdy w góry lub do ciepłych krajów. Niektóre typowo rekreacyjne, inne łączą rozrywkę ze sportem lub edukacją. Jednak część dzieci i młodzieży zostaje w Warszawie i łatwo domyślić się, że samotne dni w domu skończą się bezsensownym przeglądaniem Instagrama lub Netflixa.

Jak wybrać zajęcia dla dzieci i młodzieży w ferie zimowe w Warszawie?

Na szczęście w Stolicy znajdziemy cały wachlarz ciekawych propozycji warsztatów i półkolonii. Oczywiście warto wybrać takie, które poza nauką mają w sobie zabawę i, na co psychologowie dziecięcy zwracają szczególną uwagę, element integracji z dziećmi bądź młodzieżą w tym samym wieku.  Zajęcia dodatkowe w ferie zimowe powinny odpowiadać zainteresowaniom uczestników – często ambitni rodzice samodzielnie podejmują decyzję o tym, co ich latorośle będą robić w wolnym czasie. W ten sposób łatwo zniechęcić dziecko do podejmowania dodatkowych aktywności i, tym samym, do nauki samej w sobie. Dlatego warto skonsultować swoje pomysły z potencjalnym uczestnikiem i – niezależnie od jego wieku! – poważnie wziąć je pod uwagę ?

Nasza pracownia artystyczna – zajęcia plastyczne w ferie

Kontrastownia proponuje warsztaty artystyczne, które odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:30 – 16:00. Pracownię otwieramy 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i zamykamy pół godziny po ich zakończeniu. Najczęściej pracownia czynna jest nawet dłużej.

Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenia dydaktyczne i konsultacje z psychologiem dziecięcym skonstruowaliśmy program naszych zajęć plastycznych tak, aby uwzględnić różnorodne potrzeby naszych młodych adeptów. Staramy się łączyć naukę rysunku i malarstwa z elementami integracji (często niedocenianymi przez rodziców, jednak bardzo istotnym!) z innymi uczestnikami w ich wieku, a także elementami wiedzy z historii sztuki i zabawy. Warto zwrócić uwagę, że mówiąc o naszych uczniach nie mamy na myśli jedynie najmłodszej grupy wiekowej naszych uczniów (12 – 15 lat). Błędem byłoby myśleć, że licealiści nie potrzebują rozrywki i odpoczynku. To w końcu ferie zimowe – cele praktyczne należy więc połączyć z potrzebą emocjonalną oddechu od nieustannego poczucia obowiązku, które na co dzień odczuwają w szkołach.

 

TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W FERIE ZIMOWE 2022 W KONTRASTOWNI 

 

zajęcia ferie zimowe 2022 Warszawa - dlaczego rysunek i malarstwo

Zajęcia artystyczne rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Poprawiają również zdolności manualne. Uczą przełamywania barier i schematów, które ograniczają nas na co dzień. Uczą nieustannego poszukiwania i doceniania rzeczywistości w jej naturalnym pięknie. To tylko nieliczne zalety warsztatów rysunkowo – malarskich. Jeśli nawet nie zdecydujecie się na zajęcia w naszej pracowni – radzimy rozważnie wybierać miejsce, do którego trafi Twoje dziecko! Pamiętaj również, aby skonsultować z nim swój wybór i nie agitować młodego adepta na siłę. 

zajęcia dodatkowe dla dzieci warszawa

Jeśli chcesz porysować w ferie - zapraszamy do Kontrastowni

Podsumowując – wybierając aktywności mające zapełnić dziecku czas w ferie zimowe pamiętajmy, aby nie przelewać na młodzież własnych ambicji. Zdanie naszej latorośli, niezależnie od tego jak niedojrzałe z perspektywy dorosłego człowieka, powinniśmy szanować i koniecznie wziać pod uwagę w trosce o rozwój zarówno intelektualny, jak również emocjonalny. Kontrastownia oczywiście zaprasza na kursy artystyczne – rysunek i malarstwo w ferie to fajny pomysł. Prawda, dzieciaki? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *