Zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie

Pogoda wciąż nas rozpieszcza, jednak daty zmieniają się nieuchronnie. Wakacje powoli się kończą, a wraz z nimi… myślenie o planach na przyszłość. Chcesz dostać się na Akademię Sztuk Pięknych, PJATK, Uniwersytet Artystyczny lub School of Form?

Wybierz Kurs Przygotowawczy ASP – pomożemy Ci opanować potrzebny warsztat i zrobić teczkę ! W Kontrastowni znajdziesz pełne przygotowanie do rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie artystyczne w Polsce i za granicą. 

Im wcześniej rozpoczniesz swoje przygotowania, tym mniej stresu czeka Cię w czasie aplikacji na studia. 

Lekcje rysunku blisko centrum Warszawy

Warsztaty prowadzimy w zabytkowej kamienicy na ulicy Filtrowej 63.

Bliska odległość do Dworca Centralnego sprawia, że trafia do nas zarówno młodzież z Warszawy i okolic, jak również adepci dojeżdżający z innych miast.

Do tej pory gościliśmy uczniów z Grajewa, Ełku, Białegostoku, Łomży, Zambrowa i wielu innych miast w Polsce. 

RODZAJE KURSÓW NA UCZELNIE ARTYSTYCZNE

kurs przygotowawczy wzornictwo architektura wnętrz

Dla kandydatów na wydział wzornictwa, wydział konserwacji zabytków i wydział architektury wnętrz.

kurs rysunku i malarstwa dla osób początkujących

Dla osób, które nie wybrały jeszcze kierunku studiów i zdających na wydział malarstwa.

kurs przygotowawczy grafika sztuka mediów asp

Dla kandydatów na wydział grafiki, scenografii oraz wydział sztuki mediów.

kurs przygotowawczy dla osób spoza warszawy asp

Intensywny kurs dla osób dojeżdżających do nas z innych miast.

W 2023 ROKU PONAD 50 NASZYCH UCZNIÓW DOSTAŁO SIĘ NA ASP W WARSZAWIE! SPRAWDŹ NASZE WYNIKI

START 3 SEZONU KURSU NA ASP: 25 MARCA 2024

NASZE WYNIKI – NAJLEPSZA ZDAWALNOŚĆ W WARSZAWIE

W ROKU AKADEMICKIM 2023/2024 AŻ 54 NASZYCH UCZNIÓW DOSTAŁO SIĘ NA AKADEMIĘ SZTUK PIKNYCH W WARSZAWIE! Dokładną informację dotyczącą tegorocznych sukcesów znajdziesz TUTAJ

W  ROKU AKADEMICKIM 2022/2023 AŻ 25% WSZYSTKICH STUDENTÓW, KTÓRZY DOSTALI SIĘ NA ASP W WARSZAWIE, UCZYŁO SIĘ W NASZEJ PRACOWNI

47 naszych uczniów biorących udział w rekrutacji na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dostało się na wymarzone wydziały.

Ponad 30 uczniów dostało się także na inne wybrane uczelnie, w tym Polsko – Japońską Akademię Technik Komputerowych, School of Form, Akademię Pedagogiki Specjalnej, a także wybrane uczelnie w innych miastach i za granicą

 

KURS PRZYGOTOWAWCZY ASP – DLA KOGO?

Nasz kurs rysunkowo – malarski przeznaczony jest dla osób, które chcą przygotować się do aplikacji na studia artystyczne lub sprawdzić, czy ta droga rozwoju naprawdę Ci odpowiada. Podczas kursu przygotowawczego realizujemy program związany z wymogami wyższych uczelni artystycznych, w tym specyficzne zadania egzaminacyjne i ćwiczenia tworzące podstawy pod przyszły rozwój kreatywnego procesu projektowego. 

JAK WGLĄDAJĄ LEKCJE RYSUNKU I MALARSTWA?

W ciągu roku szkolnego 2023/2024

Podczas roku szkolnego odbywają się trzy jedenastotygodniowe sezony kursy przygotowawczego na uczelnie artystyczne. W zależności od wybranego pakietu możesz korzystać z warsztatów plastycznych raz lub dwa razy w tygodniu. Każde zajęcia trwają 3,5 godziny +15 minut konsultacji dla osób chętnych. 

Kurz przygotowawczy ASP podzielony jest na 4 rodzaje warsztatów związanych z Twoim celem praktycznym. Jeśli wiesz już,  jaki kierunek studiów plastycznych Cię interesuje – wybierz warsztaty profilowane pod odpowiedni wydział. Jeśli wciąż się zastanawiasz na jaki kierunek ASP lub innej uczelni iść lub chcesz po prostu sprawdzić, czy studia artystyczne są dla Ciebie – skorzystaj z kursu ogólnego.   

Cena kursu rysunkowo – malarskiego

 

Koszt pakietu 11 tygodni (1 sezon)  raz w tygodniu  1050 zł (ok. 350 zł  miesięcznie) 

Cena pakietu 33 tygodni (cały rok szkolny)  raz w tygodniu  3150 zł  (ok. 350 zł miesięcznie)

Koszt pakietu 11 tygodni (1 sezon)   2 razy w tygodniu 1750 zł (ok. 580 zł  miesięcznie)

Cena pakietu 33 tygodni (cały rok szkolny)  2 razy w tygodniu 5250 zł  (ok. 580 zł miesięcznie)

Wpłat można dokonywać na konto naszej pracowni, które przesyłamy Państwu mailowo.

UWAGA! Zapisując się na kurs wykupujecie Państwo pakiet zajęć, nie są one rozliczane pojedynczo. W razie nieobecności ucznia dajemy alternatywne terminy odrobień.

CZY ŁATWO DOSTAĆ SIĘ NA ASP?

CZYLI CZY WARTO KORZYSTAĆ Z KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO ASP

W ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023 NA AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE APLIKOWAŁO ŚREDNIO 5 OSOBY NA JEDNO MIEJSCE! Podobna statystyka dotyczy innych uczelni w Polsce. Na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wydział grafiki cieszył się zainteresowaniem aż 10 kandydatów na jedno dostępne miejsce. Tak duża konkurencja sprawia, że osoby nie korzystające z profesjonalnej pomocy doświadczonych dydaktyków mają dużo mniejsze szanse na powodzenie, niż jeszcze kilka lat temu. Dla porównania, 4 lata temu średnia ilość osób zainteresowanych dostaniem się na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie wynosiła tylko ok. 3,5 osoby na jedno dostępne miejsce.  

NA JAKIE UCZELNIE DOSTALI SIĘ NASI ABSOLWENCI?

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
  • Akademie Sztuk Pięknych w innym miastach, zwłaszcza uczelnie w Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Krakowie;
  • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu;
  • Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych  (PJATK);
  • School of Form w Warszawie;
  • Uczelnie artystyczne za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii oraz Holandii;
wzornictwo architektura wnętrz teczka

Jaki kurs przygotowuje do egzaminów wstępnych

Błędem jest myślenie, że nauka rysunku i malarstwa polega wyłącznie na nieustannym tworzeniu prac. Rozwój kreatywnego myślenia i poszerzenie wiedzy dotyczącej historii sztuki oraz popularnych trendów są tak samo istotne, jak zdobycie umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Doświadczona kadra związana ze środowiskiem Akademii Sztuk Pięknych przygotowała programy zajęć dostosowane do wymogów poszczególnych wydziałów. Na zajęciach poznasz zasady perspektywy i geometrii, nauczysz się anatomii ciała ludzkiego, rysunku postaci i malarstwa martwej natury. Darmowe zajęcia rozszerzające obejmują między innymi rzeźbę, wykonywanie makiet, papieroplastykę, historię sztuki i rysunek projektowy. Oczywiście pomożemy Wam w stworzeniu i wyborze prac do teczki!

Brzmi fajnie? 🙂

Dołącz do naszej artystycznej rodziny 😉

Atutem naszych warsztatów artystycznych jest także szczęście do… uczniów. Co roku trafia do nas niezwykła młodzież. Młodzi adepci sztuki nawiązują znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i celach, chodzą razem na wystawy, rysują i rozmawiają o sztuce. Zawsze cieszy nas fakt, że wolicie sobie porysować niż siedzieć przed komputerem!

Grupa rówieśników o podobnych zainteresowaniach mobilizuje kandydatów do intensywnego rozwoju i zachęca nas – artystów – do zaangażowania w ich rozwój. Dziękujemy, że nieustannie przypominacie nam o pasji tworzenia i inspirujecie w pracy dydaktycznej 😉 

kurs wzornictwo architektura wnętrz konserwacja

Lekcje rysunku i malarstwa – przygotowanie na ASP Warszawa – dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są dla kandydatów na uczelnie artystyczne w całej Polsce. Kurs dedykowany jest osobom w wieku licealnym i policealnym. Nie wymagamy od Ciebie doświadczenia – od podstaw przygotujesz się do egzaminów wstępnych i zrobisz teczkę  na wybrany wydział. Jeśli chodziłeś już na zajęcia z zakresu malarstwa i rysunku – dołącz do grupy zaawansowanej!

Kiedy zacząć kurs przygotowawczy ASP?

Optymalny czas na naukę rysunku i malarstwa to dwa lata, jednak zwykle wystarcza rok zajęć plastycznych w naszej pracowni. Twoje zaangażowanie i otwartość na krytykę pozwoli na szybszą edukację. W dziedzinach kreatywnych ważna jest współpraca – istotne są dla nas Twoje indywidualne preferencje i aspiracje. Nie tworzymy armii klonów! Naszym celem jest wydobycie indywidualnej estetycznej ekspresji każdego z naszych uczniów.

kurs przygotowawczy ASP 

Czy to najlepszy kurs w Warszawie? 

Najlepsze wyniki na egzaminach na Akademii Sztuk Pięknych

Nie wypada nam oceniać samych siebie. Zresztą – nie byłaby to wiarygodna rekomendacja 😉 Co roku możemy pochwalić się pierwszymi miejscami w rekrutacji na uczelnie artystyczne. Sprawdź nasze wyniki i zobacz, jak oceniają nas absolwenci.

Obejrzyj także prace uczniów pracowni w galerii.