Kurs RYSUNKU dla dorosłych w Warszawie zajęcia zaczynamy już w grudniu 2019!

Kurs RYSUNKU dla dorosłych w Warszawie

zajęcia zaczynamy już w grudniu 2019!

 

Na zajęciach  rysunkowych zajmiemy się w tym sezonem zajęć dwoma popularnymi tematami: rysunkiem pejzażowym (pejzaż wykonamy ołówkiem lub węglem) oraz rysunkiem martwej natury z czaszką.

Podczas dwóch pierwszych zajęć z rysunku pejzażowego omówimy w skrócie zasady perspektywy przestrzennej i ich zastosowanie w rysunku. Następnie wykonamy szkic, który zgodnie z warsztatem przeniesiemy na większy format. Omówimy zagadnienie budowania planów w obrębie dwuwymiarowej kompozycji i wykonamy cieniowanie. 

Na trzecich zajęć omówimy budowę czaszki i wykonamy cieniowany szkic w wybranej perspektywie. Budowa czaszki jest nie tylko interesującym tematem samym w sobie - pomoże również w zrozumieniu budowy ludzkiej twarzy, więc przysłuży się wszystkim, dla których portret jest docelowym tematem rysunkowych zmagań. 

Ostatnie dwa tygodnie kursu rysunkowego dla dorosłych poświęcimy martwej naturze z czaszką. Spróbujemy ponownie zastosować zasady perspektywy - jednak tym razem w węższym kadrze. Zbudowanie planów będzie więc wymagało kreatywnego podjęcia decyzji w procesie twórczego działania. 

Zapraszamy wszystkich dorosłych hobbystów zainteresowanych lekcjami rysunku w Warszawie na zajęcia w naszej pracowni. 

 

RYSUNEK LEKCJE DOROŚLI WARSZAWA
dorośli rysunek warszawa

Rysunek: pejzaż i martwa natura

Dorośli rysują!

Kurs rysunek dorośli, środy w godzinach 18 - 21

 

 

Proponowane daty spotkań: 

18.12.2019

(przerwa świąteczna)

8.01.2020

15.01.2020

22.01.2020

(tygodniowa przerwa)

5.02.2020 

Program zajęć:
  1. Perspektywa w małym palcu - skrót zasad perspektywy przestrzennej

Rysunek pejzażowy cz. 1

  1. Plany na płaszczyźnie dwuwymiarowej - czy są i jakimi mediami możemy osiągnąć wrażenie głębi w rysunku.

Rysunek pejzażowy cz. 2

  1. Studium czaszki ludzkiej z cieniowaniem. 
  2. Rysunek martwej natury z czaszką cz. 1
  3. Rysunek martwej natury z czaszką cz. 2

 

Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik tego sezonu zajęć zakończył go mając 3 gotowe prace rysunkowe, które byłby nie tylko świetną pamiątką, ale również notatką zdobytej wiedzy. 

 

Cennik kursów

Pakiet 5 tygodni zajęć to koszt 340 złotych.

 

Uwaga! Nie ma możliwości wykupienia pojedynczych zajęć. Zapisując się na kurs (lekcje rysunku dla dorosłych w Warszawie) rezerwujesz cały pakiet zajęć!

 

Gdzie?

Zajęcia odbywają się w pracowni na ulicy Filtrowej 63 w Warszawie. Pracownia mieści się w centrum, na pograniczu śródmieścia i ochoty. Łatwo dojedziesz do nas samochodem lub środkami komunikacji miejskiej.

 

Dla kogo?

Zajęcia przeznaczne są zarówno dla dorosłych, którzy chcą rozwijać się ze względu na podniesienie kwalifikacji zawodowej, jak również dla pasjonatów i hobbystów. Zajęcia artystyczne dla dorosłych  pomogą rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Program grupy, poza absolutnymi podstawowymi warsztatowymi umiejętnościami, ustalane będą w sposób dyplomatyczny pomiędzy grupą i prowadzącym. Młoda kadra związana ze środowiskiem Akademii Sztuk Pięknych jest otwarta na Państwa ambicje i potrzeby.

Poza rozwojem umiejętności manualnych kurs plastyczny dla dorosłych to forma relaksującej integracji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. 

dorośli rysunek warszawa
rysunek dorośli

Więcej informacji dotyczących naszych kursów dla dorosłych prowadzonych w Warszawie znajdziesz tutaj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *