Temat do rysowania – jakieś inspiracje?

Temat do rysowania – są ich przecież tysiące. Kiedy jednak przychodzi co do czego to ciężko nam je wybrać. Tym wpisem pomagamy Ci w doborze i tłumaczymy na co zwrócić szczególną uwagę. Każdy przypadek będzie zilustrowany odpowiednim przykładem.

Temat do rysowania 1 – Portret starszej osoby

Rysunek ołówkiem Versatile KoohINoor

Ten portret przedstawia Pana Jerzyka. Spotykałem go często na rybach. Jednego razu zachwyciło mnie światło na jego twarzy wyraźnie oddzielone od cienia czapki z daszkiem.

Bruzdy starości i zmarszczki dają świetne pole do popisu. Tak samo jest z wąsami i włosami. Błyski światła na zagięciach poszczególnych włosków jaki i na puklach włosów to wyzywający temat.

Kiedy wyjrzysz przez okno i zobaczysz, że jest piękne słońce wyjdź zrobić swój własny zestaw portretów. Temat do rysowania – portret w ostrym świetle jest wart tego. Szczególnie kiedy najdzie Cię ochota o godzin 1:00 w nocy żeby go sobie przećwiczyć.

Nie używaj obiektywu szerokokątnego!

Pro Tip: Uważaj na to jakim aparatem robisz zdjęcie! Jeżeli zastosujesz obiektyw szerokokątny to zdeformujesz twarz. Wtedy nos będzie nieproporcjonalnie wielki do reszty twarzy. Niestety aparaty w telefonach komórkowych mają tylko taki co bardzo utrudnia zrobienie dobrego zdjęcia.

Temat do rysowania 2 – projekt tatuażu

Kto obecnie zarabia najwięcej? Tatuażyści. Sprawny tatutor wyciąga nawet 20.000 zł miesięcznie!

Są dwie strony tego medalu. Otóż tatuator tak jak rysownik komiksów czy concept artysta będzie krytykowany na Akademii Sztuk Pięknych czy na Architekturze. Na tej pierwszej dowiesz się, że to kicz, Na tej drugiej, że architekt nie jest od tego. Jeżeli jednak sprawia Ci to frajdę to twórz! Jeżeli jeszcze hajs się zgadza to rób to co kochasz.

rysunek projekt tatuażu czaszka

Błędem wielu artystów jest zamykanie się w swoim hermetycznym getcie i szydzenie z ludzi, że nie rozumieją sztuki. A potem płaczą, że obrażani przez nich klienci nic od nich nie kupują.

Artysta kiedy kończy tworzyć przestaje być artystą i staję biznesmenem własnego biznesu. A tam niepodzielnie rządzi para popytu i podaży. Jak na coś nie ma popytu to się nie sprzeda. Więc warto uprawiać rysunek który sprawia frajdę i jest na niego popyt.

Marketing i sprzedaż w sztuce

Kilka tygodni temu wpadł mi w ręce artykuł o tym „Dlaczego Start-upy upadają?”

Dowiedziałem się z niego, że 95% Start-upów również tych artystycznych pada w ciągu dwóch lat. Autorka wskazywała na to, że start-upy mają świetne pomysły, ludzie w nich są zaangażowani, produktywność wysoka. Dlaczego więc padają?

Bo produkt może i jest pomysłowy ale nie potrzebny. Dopóki są pieniądze z dotacji to jest ok. Kiedy jednak wchodzi się w realia twardych reguł wolnego rynku to okazuje się, że pomysł był pomysłowy w głowie założyciela start-upu. A u klienta nie było nawet myśli w kierunku tego co było w głowie „ceo”

Rybomania i 40 zapytań o jedną małą artystyczną rzecz.

Właśnie wróciłem z Rybomanii gdzie zatrudniony byłem jako rysownik. Zatrudniła mnie firma Karp Max oraz Łowisko Karpiowe Mostkowskie. Wszystko w celu przyciągnięcia uwagi czymś nietypowym. I rzeczywiście rysujący ryby człowiek robił furorę. Nagle okazało się czego potrzebuje klient. Wyrażoen było to 40 zapytaniami:

– A czy tatuaż z karpiem (szczupakiem, sumem, okoniem) by Pan zrobił?

A licząc wszystkie usłyszane komentarze gdzie padło słowo „tatuaż” to było ze 200!

Ci ludzie naprawdę chcą mieć tatuaż swojej ukochanej ryby! Można ich wyśmiać , wyszydzić, że to głupota a można potraktować jako doskonały „target”.

Światy Fantastyczne – Concept Art – Character Design

Gdzieś mniej więcej od 2000 roku zaczęły pojawiać się nowe możliwości działań twórczych. Najpierw ogólnie nazwano to Concept Artem (mimo, że on istniał już wcześniej)

W kolejnych odsłonach :

Character design rysowany ołówkiem Baron Harkonnen

Temat do rysowania – Digital Painting – w darmowym programie Krita

Digital Painting Krita

Concept Art – Game Dev

Światy Gier komputerowych Game Dev

Martwa natura z wyraźnymi fakturami materiałowymi

Zwierzę kredkami

nauka rysunku dla dzieci

Temat do rysowania – „Pod światło”

Rysunek pod światło

Rysowanie róży trochę interpretacyjnie

jaki temat do rysowania wybrać

Rysunek w plenerze

Postać siedząca