Kurs artystyczny

ferie zimowe 2019

 

 

FERIE ZIMOWE 2019

 

województwo mazowieckie:

28 stycznia - 10 luty

kursy dla uczniów z innych regionów:

21 stycznia - 24 stycznia

11 luty - 14 luty

 

W tym roku przygotowaliśmy dla Was kursy, które są nastawione na różne cele - te praktyczne, związane z dostaniem się na studia artystyczne, oraz te wynikające z indywidualnej potrzeby rozwoju.

Zobaczcie, co będzie działo się w najlepszej pracowni w mieście!

Pracownia oferuje różne rodzaje kursów, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Sprawdź naszą ofertę by znaleźć coś dla siebie.

  1. Kursy poranne: dla młodzieży w wieku szkolnym i hobbytów, na studia - w poziom zaawansowany i poziom średniozaawansowany
  2. Kursy popołudniowe - w formie roszczerzających fakultetów, w tym zajęcia z rzeźby i malarstwa olejnego 
  3. Kursy intensywne przygotowujące na ASP i hobbystyczne dla osób spoza Warszawy.
 
 

I. KURSY PORANNE, 10:30-16:00

Opisany program obejmuje jeden tydzień - od poniedziałku do piątku. Dotyczy uczniów z województwa mazowieckiego w terminach:

28.01 - 1.02

4.02 - 8.02

 Kurs ogólny - dla hobbystów i młodzieży w wieku szkolnym

3 dni malarstwa warsztatowego i dwa dni rysunku studyjnego. To doskonała okazja, żeby w krótkim czasie podnieść swoje warsztatowe umiejętności. Jesteśmy otwarci na Wasza pomysły i cele! Tę grupę polecamy zwłaszcza hobbystom i młodzieży szkolnej.

Miejsc w grupie: 9

 

Grupa Studia

2 dni malarstwa warsztatowego, 2 dni rysunku studyjnego. Pozostały dzień poświęcimy na realizację prac do teczki spoza klasycznych kategorii: dotkniemy tematów projektowych (w tym form kolażowych) i form trójwymiarowych. Polecamy tym, którzy martwią się, że nie wyrobią się z wykonaniem teczki oraz wszystkim, którzy chcą aplikować na uczelnie zagraniczne - pomożemy Wam sfotografować prace do portfolio.

Miejsc w grupie: 9

 

GRUPA HARDCORE
Obraz uczennicy Marii Pakier

Grupa najbardziej zaawansowana.

Skupimy się na twórczej autoekspresji. W tej grupie nie ma żartów - zostawiamy codzienne sprawy za drzwiami i stuprocentowo skupiamy się na Sztuce.

2 dni poświęcimy na rysunek modela, 2 dni na malarstwo. 1 dzień pozostanie nam na twórczość projektową, rozumianą jako swobodne, kolażowe komponowanie form.

Tę grupę poprowadzi Główna Artysta Pracowni, Aleksandra Sacharczuk i jej pomocnicy. Chcielibyśmy, aby trafiły do niej osoby mocno zaangażowane, gotowe na intensywną pracę i zdeterminowane na swój artystyczny rozwój. Dlatego jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do tej grupy, mamy dla Ciebie kilka pytań i zadań 😉

Miejsc w grupie: 11

 

 

CENNIK KURSÓW PORANNYCH

Cena tygodnia zajęć: 490 zł

Dla kursantów naszej pracowni (zapisanych na kurs stały): 420 zł

Cena dwóch tygodni zajęć: 910 zł

Dla kursantów naszej pracowni (zapisanych na kurs stały): 820 zł

 

 

 

II. KURSY POPOŁUDNIOWE 17:30 -21:00
 

Kursy popołudniowe mają charakter fakultatywny.

 Mają rozwijać określone, wąskie dziedziny naszego warsztatu.

 Polecamy zarówno tym, którzy chcą rozwijać się hobbystycznie, jak również osobom wybierającym się na wydziały o specyficznych wymaganiach, takich jak wzornictwo, sztuka mediów czy konserwacja zabytków.

 

 

 

 

 

CENNIK FAKULTETÓW

Cena jednego fakultetu: 270 zł

Dla kursantów naszej pracowni (zapisanych na nasz kurs stały): 240 zł

 

 

 

  1. Rzeźba i inne formy trójwymiarowe, 29.01.2018 - 31.01.2018

Tę tematykę zajęć polecamy tym, którzy planują zdawać na wydział sztuki nowych mediów, wzornictwo lub architekturę wnętrz. Na czym polega zadanie z rzeźby na ASP? 🙂 Spróbujemy to trochę wyjaśnić.

A może po prostu interesują Cię trójwymiarowe realizacje i chciałbyś zaszaleć rzeźbiarsko w nowych technikach? Dołącz do zajęć z rzeźby w ferie zimowe!

 

Miejsc w grupie: 7

  1. Malarstwo realistyczne, malarstwo olejne w ferie 29.01.2018 - 30.01.2018

Nauczymy się warsztatu barokowych mistrzów - a przynajmniej spróbujemy się z nim zmierzyć ! Wykonamy kopię wybranych przez Was obrazów (oczywiście proponujemy Wam referencje, które wydają nam się najbardziej interesujące).

Świetna okazja dla hobbystów oraz kandydatów na konserwację zabytków bądź malarstwo.

Miejsc w grupie: 7

  1. Projekt: sztuka nowych mediów   4.02, 5.02,6.02
    Rysunek uczennicy Leny Lewandowskiej

Wspólnie wykonamy projekt artystycznny w niekonwencjonalnej formie. To znakomita okazja do rozwinięcia kreatywnego myślenia oraz rysunku szkicowego. Poza tym - taka animacja będzie świetnie wyglądała w portfolio uczelni zagranicznych. To również znakomita okazja dla kandydatów na sztukę nowych mediów i grafikę. Wydziały te poszukują indywidualności nie tylko w zakresie śladu plastycznego, ale również mało szablonowego myślenia.

Miejsc w grupie: 10

 

 

 

3. KURS INTENSYWNY DLA OSÓB SPOZA WARSZAWY

Tydzień 1: 21 stycznia - 24 stycznia

Tydzień 2: 11 luty - 14 luty

Przewidujemy utworzenie grupy ogólnej by dać szansę osobom, które mają ferie w innym czasie.

Zapraszamy na tydzień kursu, podczas którego realizujemy następujące tematy: rysunek warsztatowy modela, malarstwo martwej natury, kolaż projektowy.

Cena tygodnia zajęć: 490 zł

Dla kursantów naszej pracowni (zapisanych na kurs stały): 420 zł

 

ZAPISY

 

 

Otwieramy zapisy przez stronę internetową:

https://www.kontrastownia.pl/zapisy/

Zastrzegamy, że jeśli grupa nie uzbiera się (co raczej się nie zdarza!) do 5.01 mamy prawo odwołania zajęć, udzielając Państwu stosownej informacji z wyprzedzeniem.

Prosimy, nie czekajcie z zapisem na ostatnią chwilę - zwykle okazuje się, że mamy mniej miejsc niż chętnych. Jeśli zależy Ci na danych zajęciach, zapisz się na nie jak najszybciej.