Rzeźba dla początkujących Warszawa

kurs rzeźba dla początkujących

Zostań Rzeźbiarzem (Tak, serio!) – czyli nauka rzeźbienia dla początkujących w Warszawie

9 i 10 marca 2024 rusza kolejny set zajęć rzeźbiarskich w naszej pracowni. Jednak zacznijmy od początku: rzeźba, o co w tym chodzi? Pewnie myślisz, że rzeźba to tylko dla starych mistrzów z podręczników historii? Nic bardziej mylnego! Rzucamy wyzwanie wszystkim, którzy uważają, że największą formą trójwymiarową jaką są w stanie stworzyć jest śnieżny bałwan (bez urazy dla bałwanów, oczywiście). Nawet jeśli masz dwie lewe ręce, ale serce pełne pasji (lub po prostu chcesz mieć wymówkę, by się ubrudzić) nasz kurs rzeźby dla początkujących jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego rzeźba? Bo czemu nie!

Rzeźbienie to nie tylko glina, szpatułki i brudne palce. To szansa, by Twoja wyobraźnia wybrała się na artystyczny spacer i stworzyła coś pięknego. Jasne, możesz w tym czasie obejrzeć kolejny serial na Netflixie, ale ciekawiej byłoby porobić coś naprawdę fajnego, z fajnymi ludźmi, w fajnym miejscu (to nie tylko nasza opinia, sprawdź sam).

Kto może wziąć udział w kursie rzeźbiarskim ? Każdy kto umie oddychać!

A teraz najlepsze! Możesz to robić w każdym wieku i nie musisz mieć do tego żadnych wcześniejszych umiejętności. Poza umiejętnością trzymania narzędzi bez robienia sobie krzywdy, oczywiście. Zapraszamy nowicjuszy oraz osoby na poziomie początkujących i średniozaawansowanym. Prawdziwy wirtuoz raczej nie znajdzie tu czegoś dla siebie, bo skupimy się na technice rzeźbiarskiej oraz podstawach.

Co będziemy robić podczas nauki rzeźbienia? Tworzyć, a co!

 

Zapomnij o nudnych lekcjach teorii. U nas będziesz rzeźbić od pierwszej minuty. Zaczniemy od prostych form, jak rzeźbienie zwierząt, a skończymy na czymś odważniejszym – wyrzeźbimy portret. Tak, będziemy mieli prawdziwego, żywego modela. Właściwie będzie pozował nam tak długo, że równie dobrze moglibyśmy nazwać te zajęcia rzeźbieniem portretu. I prosimy, nie martw się, model nie ugryzie. Zadanie może wydawać się trudne, jednak przejdziemy przez nie krok po kroku i każdy uczestnik (słowo honoru!) zaliczy piękną realizację na koncie swoich artystycznych dokonań.

Będziesz mógł powiedzieć: "Tak, ja to zrobiłem!"
Czyli dlaczego warto dołączyć do kursu Rzeźba dla początkujących Warszawa

Poza oczywistymi korzyściami, jak rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych dostaniesz coś, czego nie da Ci żadna inna forma spędzania wolnego czasu – satysfakcję z tworzenia czegoś własnymi rękami. To uczucie, gdy patrzysz na swoje dzieło i myślisz sobie: „Wow, nie wiedziałem, że mam to w sobie!”. Po 6 spotkaniach w ramach naszego kursu Rzeźba dla początkujących nie będziesz już zielony. Możesz kontynuować spotkania w naszej pracowni lub działać na własną rękę Tak, to ten typ hobby które ciężko porzucić, mega wciągające!. W Kontrastowni mamy prawdziwe szczęście do fantastycznych uczniów, więc na pewno będzie też okazja do nawiązania nowych znajomości.
Poniżej możesz obejrzeć prace wykonane przez naszych wspaniałych uczniów w poprzednim sezonie warsztatów!

Jak się zapisać? Wypełnij formularz!

Jeśli już czujesz, że to jest coś dla Ciebie, nie czekaj! Skontaktuj się z nami przez formularz. Informacje o bieżących kursach rzeźby zawsze znajdziesz TUTAJ. To popularne zajęcia, więc nie zawsze uda się od razu na nie zapisać. Wszyscy, którzy zgłoszą się do nas z wyprzedzeniem mają pierwszeństwo zapisu w kolejnych setach zajęć.
Jak już wiesz, zajęcia w Kontrastowni są otwarte dla wszystkich – od kompletnych nowicjuszy po tych, którzy „coś tam już kiedyś rzeźbili”. Startujemy 9 marca 2024, więc zaznacz to grubą czerwoną kreską w kalendarzu. Przyjdź i przekonaj się, że rzeźbienie to fantastyczne, wciągające artystyczne hobby (przy okazji nas poznasz, same plusy 😊