KURS RYSUNEK RZEŹBA

FORMA KURSU
 • 3 trymestry w ciągu roku szkolnego 2022/2023
 • każdy trymestr trwa 5 spotkań po 5 godzin
 • spotykamy się raz 1 – 2 tygodnie zgodnie z grafikiem
 DARMOWE DODATKI
 • darmowe zajęcia rozszerzające, np. historia sztuki, rysunek, grafika cyfrowa
 • dostęp do pracowni i jej wyposażenia poza godzinami zajęć

Przygotuj się na studia rzeźbiarskie lub rozwijaj kreatywne pasje!

Rzeźba to niezwykle wciągająca dziedzina, która rozwija szeroki wachlarz różnych umiejętności plastycznych i manualnych. Uczy obserwacji przestrzennej i szukania relacji między elementami i najbardziej ze wszystkich plastycznych dziedzin, rozwija szeroko pojęte zdolności manualne.

To jedna z tych dzień, w której łatwo się zakochać. Wciąga wymagającą techniką, zachwyca gdy odnajdujemy skomplikowane formy natury własnymi rękami.

Na kurs rysunkowo – malarski zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z tą piękną dziedziną plastyki. Zajęcia rzeźbiarskie dedykowane są także osobom aplikującym na wydział Rzeźby lub Konserwacji i Restauracji Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych.

 

Kurs rysunkowo – rzeźbiarski

w roku szkolnym 2023/2024

 Kurs artystyczny obejmuje  rzeźbę portretową oraz architektoniczną. Uczymy obserwacji natury i umiejętności operowania trójwymiarową bryłą, która w naszych rękach ma stać się nie kopią natury, a jej kreatywną interpretacją.

Terminy zajęć z rzeźby w Warszawie

SOBOTY w godzinach 11:00 – 16:00 – drugi sezon w tym roku szkolnym startuje już 9 marca 2024!

 1. /9.12.2023/ Czaszka – kopia w skali 1:2 cz. 1
 2. /16.12.2023/ Czaszka – kopia w skali 1:2 cz. 2
  [PRZERWA ŚWIĄTECZNO – SYLWESTROWA]
 3. /6.01.2024/ Rzeźba portretowa cz. 1
 4. 4./20.01.2024/ Rzeźba portretowa cz. 2
 5. 5./3.02.2024/ Rzeźba portretowa cz. 3.
 6. 6./17.02.2024/ Płaskorzeźba – zwierzę
1 WOLNE MIEJSCE

niedziele w godzinach 11:00 – 16:00 – drugi sezon w tym roku szkolnym startuje już 10 marca 2024! 

 1. /10.03.2024/ Zwierzę – rzeźba pełnowymiarowa cz. 1, czyli konstrukcja 
 2. /24.03.2024/ Zwierzę – rzeźba pełnowymiarowa cz. 2, czyli zbudowanie kierunków i mas
 3. /7.04.2024/ Zwierzę – rzeźba pełnowymiarowa cz. 3, czyli dopracowanie szczegółów rzeźby
 4. /14.04.2024/ Postać – portret lub torso interpretacyjne cz.1, czyli konstrukcja rzeźbiarska i nałożenie masy
 5. /28.04.2024/ Postać – portret lub torso interpretacyjne cz.2 , czyli eksperymenty z formą rzeźbiarską
 6. /12.05.2024/ Postać – portret lub torso interpretacyjne cz.3, czyli dopracowanie szczegółów
3 WOLNE MIEJSCA

Cennik zajęć rzeźbiarskich

900 zł

pakiet 6 spotkań + 1 gratis
 

Co będziemy robić na lekcjach rzeźby?

W kolejnym sezonie zajęć rysunkowych i rzeźbiarskich zajmiemy się dwoma fascynującymi tematami. Rozpoczniemy od rzeźby zwierzęcia (tak, możesz sportretować swojego pupila, jeśli chcesz). Kot, pies czy nawet lew (chociaż zdziwiłoby nas lekko, gdybyś hodował w domu małe lwiątko) to temat prostszy niż człowiek, więc nasz artysta wprowadzi Cię w podstawy warsztatu rzeźbiarskiego. Dzięki temu nie musisz się martwić, jeśli nie masz doświadczenia! Nauczymy cię budowania konstrukcji pod formy trójwymiarowe, kształtowania ogólnej bryły rzeźbiarskiej i wykończenia detali w zakresie faktur. W drugiej części lekcji rzeźbiarstwa przejdziemy do ulubionego tematu wszystkich początkujących twórców, czyli portretu. Pracujemy w oparciu o modela z natury, dzięki czemu nasza artystyczna przygoda staje się bardziej ekscytująca. Kurs rzeźby rozpocznie się standardowym omówieniem proporcji twarzy i konstrukcją ogólnej bryły. Nie będzie to jednak zwykły portret! Pokażemy Ci niesamowite przykłady współczesnej rzeźby portretowej. Inspiracje pomogą nam dodać do portretu nieco kreatywnej kreacji, dzięki czemu stworzysz wyjątkowe, unikatowe i osobiste dzieło!
Osobom aplikującym na wydział rzeźby Akademii Sztuk pięknych pozwoli to na zbudowanie warsztatu podstawowych umiejętności potrzebnych do wymaganych etapów rekrutacyjnych. Jeśli zaś rzeźbisz hobbystycznie, zróżnicowany program pozwoli Ci się nie nudzić i wszechstronnie rozwinąć zainteresowania twórcze. Zaczynając kurs rzeźby nie musisz mieć żadnych umiejętności – wszystkiego Cię nauczymy!

rzeźba jak zacząć
rzeźba klasyczna studium

Doświadczenie i materiały

Jeśli zastanawiasz się, czy musisz mieć doświadczenie, by wziąć udział w kursie – nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Pracujemy w małych, maksymalnie 6 osobowych grupach, dzięki czemu powoli przeprowadzimy Cię przez każdą z realizacji. Materiały na kursie rzeźbiarskim zapewnia pracownia, musisz mieć ze sobą jedynie materiały rysunkowe. 

Jak często się spotykamy i dlaczego (forma zajęć)

Proponujemy elastyczny grafik zajęć w postaci pięciu zjazdów po 5,5 godziny, trzy takie pakiety w roku – to w zupełności wystarczy, aby przygotować się na egzaminy rzeźba ASP i rozwinąć inne kreatywne pasje bez konfliktu z innymi obowiązkami dorosłego życia. Każdy z nas ceni swój czas, życie prywatne i inne obowiązki szkolne i zawodowe. Wychodzimy więc z założenia, że lepiej uczyć się intensywnie i skutecznie, niż marnować wiele średnio produktywnych godzin.

Zajęcia rzeźbiarskie będą odbywały się więc zgodnie z ustalanym grafikiem w formie zjazdów raz na 2 – 3 tygodnie w niedziele w godzinach 11:00 – 16:30.

warsztaty rzeźbiarskie warszawa

Rzeźba portretowa to nasza specjalność!

 • Jak wykonać konstrukcje pod studium rzeźbiarskie głowy?
 • Jak zacząć rzeźbę głowy.
 • Jak rzeźbić nos, usta, oczy.
 • Jak zrobić fakturę skróty w rzeźbie.
 • Jak zrobić fakturę włosów w rzeźbie.
 • aranżacja zamknięcia kompozycji, czyli jak zakończyć rzeźbiarską głowę, aby dobrze wyglądała?

Zrobimy tak zwaną “głowę”, czyli wyrzeźbimy portret modela obserwowanego z natury. Zagłębimy się przy tym w zagadnienie rzeźbiarskich faktur i różnorodności dostępnych narzędzi. Każdą pracę dokumentujemy fotograficzne i w razie potrzeby wykonujemy wraz z uczniamy odlew w bardziej trwałym materiale. 

 

Dla kogo?

Dla kandydatów na uczelnie:

1, Wydział Rzeźby Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

2. Wydział Rzeźby Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

3. Wydział Rzeźby na innych ASP w Polsce
Zapraszamy także osoby, które szukają kreatywnego hobby. Rzeźba to relaksująca i rozwijająca dziecina.

Tylko u nas

– MAKSYMALNIE 6 OSÓB W GRUPIE – DLA TWOJEGO KOMFORTU <3

–  KONSULTACJE I PROJEKTY POZAZAJĘCIOWE. Konsultacje prowadzą specjaliści określonych dziedzin związani z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
– DOSTĘP DO PRACOWNI I SZTALUG POZA ZAJĘCIAMI. Członkowie naszej pracowni mają możliwość korzystania z naszej pracowni poza terminem swoich stałych zajęć. W tym celu przygotowaliśmy  – dodatkowe sale do pracy indywidualnej.
– DARMOWE MATERIAŁY, KTÓRYCH NIE ZNAJDZIESZ W INTERNECIE. Doświadczenie zeszłych lat pozwoliło nam zgromadzić bogate materiału, dzięki którym rozwiniesz skrzydła w preferowanych dziedzinach.
– DARMOWE WYKŁADY Z ZAKRESU HISTORII SZTUKI
– PROJEKTY KREATYWNE, które dla członków naszej pracowni (w przypadku wykupienia trymestru) są darmowe.
– JESTEŚMY ELASTYCZNI DLA CIEBIE – staramy się elastycznie dostosowywać program do potrzeb naszych uczniów. Zaangażowana kadra chętnie udziela korekt poza zajęciami, w przypadkach losowych takich jak choroba czy trudna sytuacja rodzinna udzielamy korekt online!
Nasza pracownia przygotowuje ucznia kompleksowo do wszystkich etapów rekrutacji na uczelniach artystycznych: wspólnie robimy teczkę, przypominamy o terminach aplikacji i dostarczenia dokumentów, ćwiczymy zadania egzaminacyjne i przygotowujemy się do rozmowy. Razem pomyślnie przejdziemy przez egzaminy i spełnimy Wasze marzenie o studiach artystycznych.

– ZAPISZ SIĘ NA KURS PRZYGOTOWAWCZY ASP PRZEZ FORMULARZ
– ZADZWOŃ LUB NAPSZ JEŚLI MASZ PYTANIA LUB WĄTPLIWOŚCI

.

ZAJĘCIA RZEŹBIARSKIE WAKACJE 2023 WARSZAWA

 Lekcje rzeźby w Warszawie w trybie intensywnym – Warsztaty rzeźbiarskie w wakacje 2023 Warszawa

Na zajęciach rzeźbiarskich skupimy się na najpopularniejszym z tematów rzeźbiarskich, czyli portrecie (rzeźba z natury). Przestudiujemy anatomię ludzkiej twarzy, wyrzeźbimy detale takie oko, nos i usta. Zajęcia tygodniowe zakończą się odlewem formy dla chętnych – tak powstałą, trwałą formę będziesz mógł zabrać do domu!

KURS RZEŹBIARSKI WAKACJE 2023

Kiedy i o której godzinie?

Wakacyjny kurs rzeźbiarski prowadzimy w godzinach 11- 16 zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Wybierz dowolne pasujący Ci termin.

Termin I (17 lipca -20 lipca 2023) 

Termin II (31 lipca – 3 sierpnia 2023) 

Cennik

I tydzień – 460 zł

II tygodnie – 900 zł

 

Co będziemy robić na zajęciach z rzeźby?

Podczas czterodniowych warsztatów rzeźbiarskich zajmiemy się najpopularniejszym i najbardziej lubianym tematem wśród miłośników form trójwymiarowych – rzeźbą portretową.

Tę tematykę zajęć polecamy tym, którzy planują zdawać na wydział sztuki nowych mediów, wzornictwo lub architekturę wnętrz. Na czym polega zadanie z rzeźby na ASP? ? Spróbujemy to trochę wyjaśnić.

A może po prostu interesują Cię trójwymiarowe realizacje i chciałbyś zaszaleć rzeźbiarsko w nowych technikach? Dołącz do zajęć z rzeźby w ferie zimowe 2022!

Miejsc w grupie: 6

INNE RODZAJE KURSÓW PLASTYCZNYCH W WAKACJE 2023 W WARSZAWIE ZNAJDZIESZ TUTAJ.

 

 

 

Czego się nauczysz na zajęciach rzeźby?

 • Anatomia detalu ludzkiego ciała, np. oka, dłoni, ucha
 • Zasady pracy nad detalem architektonicznym.
 • Poznamy technologię budowy formy glinianej
 • Każdą pracę udokumentujemy fotograficznie nie tylko by zachować piękne wspomnienie, ale również by zanotować techniczne odkrycia z zajęć.


nauka rzeźbienia w warszawie

W naszej pracowni odkryjesz nową formę kulturalnej rozrywki – tworzenie trójwymiarowych modeli z gliny. Kurs rzeźby będzie obejmował wykonanie ornamentu ceramicznego, rzeźbę detali anatomicznych takich jak nos, oko i ucho oraz rzeźbę portretową z modela (rzeźbienie z natury) w formie maski. Na pamiątkę wykonamy dokumentację fotograficzną.  Na warsztatach rzeźbiarskich nauczysz się również klasycznej techniki odlewu gipsowego.  Weekendowe lekcje rzeźby to propozycja zarówno dla młodzieży, jak również pracujących osób dorosłych 🙂

Kurs rzeźby pomoże rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. To także oryginalny sposób na rozwinięcie zdolności manualnych. Zapraszamy na artystyczne wakacje w centrum Warszawy (ulica Filtrowa).

rzeźba głowa lekcje warszawa

Jak zacząć rzeźbić?

A może potrzebne Ci przygotowanie na egzamin na wydział rzeźby ASP? Pomożemy Wam zacząć!

Aby zapisać się na wakacyjny kurs rzeźby wypełnij ten formularz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Uwaga!   Pracownia zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć 7 dni przed rozpoczęciem kursu w razie nie uzbierania się grupy!

Z kolejnymi kursami tego typu ruszamy dopiero po wakacjach 🙂