kurs grafika sztuka mediów scenografia

KURS GRAFIKA  SZTUKA MEDIÓW  SCENOGRAFIA

W 2023 ROKU PONAD 50 NASZYCH UCZNIÓW DOSTAŁO SIĘ NA ASP W WARSZAWIE! SPRAWDŹ NASZE WYNIKI

START 3 SEZONU KURSU NA ASP: 25 MARCA 2024

FORMA KURSU
 • 3 trymestry w ciągu roku szkolnego 2023/2024
 • trymestr trwa 11 tygodni
 • 1 lub 2 razy w tygodniu po 3,5 godziny dziennie
 DARMOWE DODATKI
 • darmowe zajęcia rozszerzające, np. historia sztuki, rzeźba, grafika cyfrowa
 • dostęp do pracowni i jej wyposażenia poza godzinami zajęć

Przygotuj się do rekrutacji na grafikę, sztukę mediów lub scenografię

Od 7 lat nasi uczniowie uzyskują najlepsze wyniki w rekrutacjach na uczelnie artystyczne w Polsce. Zaufaj naszemu doświadczeniu i dostań się na wymarzone studia!

Kurs przygotowawczy przeznaczony jest dla kandydatów na wydziały grafiki, sztuki mediów oraz scenografii. Kompleksowy program zajęć obejmuje wszystkie etapy rekrutacji na studia artystyczne: tworzenie portfolio prac (tak zwanej teczki), rysunek postaci z natury, malarstwo martwej natury oraz zadania projektowe.

TERMINY ZAJĘĆ PRZYGOTOWAWCZYCH ASP

START: 25 MARCA 2024!

PONIEDZIAŁEK 17:00 - 20:30

2 WOLNE MIEJSCE

WTOREK 16:30 - 20:00

1 WOLNE MIEJSCE

ŚRODA 13:00 - 16:30

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ŚRODA 17:00 - 20:30

1 WOLNE MIEJSCE

CZWARTEK 16:30 - 20:00

BRAK WOLNYCH MIEJSC

SOBOTA 11:00 - 14:30

BRAK WOLNYCH MIEJSC

SOBOTA 15:00 - 18:30

2 WOLNE MIEJSCA

NIEDZIELA 11:00 - 14:30

BRAK WOLNYCH MIEJSC

CENNIK ZAJĘĆ
KURS GRAFIKA SZTUKA MEDIÓW SCENOGRAFIA WARSZAWA

ZAJĘCIA MOŻESZ OPŁACIĆ W CAŁOŚCI LUB PODZIELIĆ ZOBOWIĄZANIE NA 2 RATY. 

1050 zł

TO JEDYNIE 27 ZŁ ZA GODZINĘ ZAJĘĆ!
11 tygodni (1 sezon) zajęcia raz w tygodniu

1750 zł

TO JEDYNIE 13 ZŁ ZA GODZINĘ ZAJĘĆ!
Koszt pakietu 11 tygodni (1 sezon) 2 razy w tygodniu

3150 zł

TO JEDYNIE 27 ZŁ ZA GODZINĘ ZAJĘĆ!
33 tygodnie (cały rok), zajęcia raz w tygodniu

5250 zł

TO JEDYNIE 23 ZŁ ZA GODZINĘ ZAJĘĆ!
Koszt pakietu 33 tygodni (cały rok) 2 razy w tygodniu

CO ROKU NAJLEPSZE WYNIKI W EGZAMINACH NA ASP

Co roku 1/4 wszystkich studentów ASP w Warszawie dostaje się na studia dzięki naszej pracowni!

W roku akademickim 2022/2023 do szeregów studentów warszawskiego ASP dołączy aż 47 naszych uczniów!

Wydział Sztuka Mediów ASP Warszawa – 1 miejsce w rekrutacji zajęła nasza uczennica Marcelina Cychol.

Nasi uczniowie zajęli 8 z 34 dostępnych miejsc.

Wydział Grafika ASP Warszawa – 4 lokatę w rekrutacji zajęła nasza uczennica Nina Wasilewska, zaś 5 lokatę zajęła nasza uczennica Klaudia Lis.

Nasi uczniowie zajęli 14 z 45 dostępnych miejsc.

Wydział Scenografia ASP Warszawa

Nasi uczniowie zajęli 5 z 17 dostępnych miejsc.

KURS GRAFIKA SZTUKA MEDIÓW SCENOGRAFIA
Co robimy na kursie przygotowawczym?

KURS GRAFIKA SZTUKA MEDIÓW SCENOGRAFIA

Rysunek postaci z natury

Nie ważne, czy zdajesz na grafikę, sztukę mediów czy scenografię – studium postaci to jeden z kluczowych tematów egzaminacyjnych. Rysunku człowieka należy koniecznie uczyć się z natury, co sugeruje nam wprost regulamin rekrutacji Akademii Sztuk Pięknych.  Sprawa wygląda podobnie na innych uczelniach artystycznych takich jak PJATK. Dzięki takiemu podejściu pogłębiamy wrażliwość obserwacji, zaś ta pozwala nam zbliżyć się do podobieństwa danej osoby. Stanowczo unikaj prac wzorowanych na zdjęciach – w ten sposób możesz przyzwyczaić się do szkodliwych schematów.

Na naszym kursie przygotowawczym ASP przechodzimy przez cały proces twórczy, który możemy podzielić na następujące etapy:

 1. Zmierzenie postaci.
 2. Szkic postaci.
 3. Przełożenie wybranej kompozycji na duży format.
 4. Dopracowanie proporcji i anatomii sylwetki.
 5. Cieniowanie rysunku postaci.

Aby urozmaicić prace pokazywane w portfolio (prace do teczki) i odpowiednio przygotować się do egzaminu z rysunku, skupiamy się na różnorodnych kompozycjach. Spróbujesz swoich sił w studyjnym akcie oraz postaci w przestrzeni.

Malarstwo martwej natury

Jeden ze znanych i lubianych klasyków edukacji artystycznej. Martwa natura to kompozycja przedmiotów. Nie myśl o tej dziedzinie zbyt stereotypowo – nie zawsze jest to świeczka i czaszka. Można zestawiać dowolnej elementy: duże, małe, całkiem codzienne lub zupełnie nietypowe. Malarstwo martwej natury jest dla nas jedynie pretekstem do opanowania umiejętności kolorystycznych i uzyskania ciekawego efektu wizualnego.

Uczelnie artystyczne najczęściej wymagają kilku prac malarskich w formacie zawierającym się pomiędzy 50×70 cm a 100×70 cm. Technika wykonania obrazów jest najczęściej dowolna. Rekomendujemy farby wodne, zwłaszcza farby akrylowe, ze względu na ich krótki czas schnięcia. Dzięki temu już po kilku minutach skorygujesz popełniony błąd  lub przemalujesz niepasującą płaszczyznę koloru.  Jeśli jednak czujesz się na siłach i masz ochotę spróbować czegoś bardziej zaawansowanego – farby olejne także są dozwolone.

Maluj na podłożu płaskim – większość uczelni dyskwalifikuje płótno i krosna malarskie. Możesz więc wybrać kartkę o wysokiej gramaturze, tekturę introligatorską lub tablicę malarską. To wciąż daje wiele plastycznych możliwości 😉

kurs malarstwa warszawa
przygotowanie na asp wakacje warszawa

Malarstwo postaci

Żadna uczelnia nie wymaga tego rodzaju prac, jednak wychodzimy z założenia, że fantastycznie wzbogacają portfolio kandydata.  Jest to także jeden z ciekawszych i najbardziej wciągających motywów w sztuce od zarania dziejów. Artystów od zawsze fascynowało to, jak ciało może wyrażać emocję lub osobowość portretowanej osoby.

Na kursie rysunku i malarstwa w Kontrastowni przechodzimy dopiero wtedy, gdy opanujemy podstawowe umiejętności z zakresu rysunku postaci i martwej natury.

Oczywiście malujemy z natury – pozuje nam żywy człowiek.

Malarstwo postaci z natury możemy podzielić w skrócie na te etapy:

 1. Szkic rysunkowy lub malarski
 2. Przeniesienie szkicu na duży format
 3. Wykonanie podmalówki kolorystycznej w kolorach lokalnych
 4. Wykończenie i wprowadzenie detalu

Zadanie projektowe

interpretacja i kompozycja na zadany temat I makieta scenograficzna I kompozycja przestrzenna

Z biegiem czasu uczelnie artystyczne w Polsce coraz bardziej wzorują się na zachodnim modelu edukacyjnym. W związku z tym poza sprawdzeniem umiejętności technicznych w zakresie rysunku i malarstwa chcą sprawdzić, czy Twoje wrażliwość i kreatywność plastyczna predysponują Cię do wykonywania danego zawodu. W związku z tym zadania projektowe stają się ważną częścią zadań rekrutacyjnych, zwłaszcza na Akademii Sztuk Pięknych.

Każdy z wydziałów nazywa tę część egzaminu, ale tak naprawdę chodzi o to samo. Nie ważne, czy będzie to  interpretacja i kompozycja na zadany temat, makieta scenograficzna, czy kompozycja przestrzenna. Najistotniejszym kryterium oceny tego etapu egzaminów na ASP będzie pomysł. Jasne, estetyka wykonania kompozycji na zadany temat może poprawić jej odbiór, ale nie wpłynie znacząco na ocenę Twojej realizacji.

Na kursie przygotowawczym na grafikę, sztukę mediów i scenografię realizujemy tego typu zadania projektowe kilka razy w roku. Zachęcamy Was także do podejmowania indywidualnych realizacji opartych o własne pomysły i konsultujemy je wspólnie w pracowni.

ferie zimowe 2021 zajęcia dla dzieci
Dla kandydatów na uczelnie:
 • Wydział Grafiki – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Grafika na Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych
 • Wydział Wzornictwa kierunek Projektowanie Mody  i kierunek Projektowanie Mody lub Tkanina na uczelniach artystycznych w całej Polsce
 • Wydział Malarstwa a uczelniach w całej Polsce
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
 • Wydział Sztuki Nowych Mediów – ASP w Warszawie

Zapraszamy także osoby, którym brakuje swobody w rysunku odręcznym i malarstwie, a także tych, którzy poszukują indywidualnego stylu w swojej twórczości.

Program zajęć przewiduje:
 • podstawy perspektywy oraz geometrii
 • studium postaci w różnych technikach rysunkowych
 • rysunek oraz malarstwo martwej natury
 • eksperymenty warsztatowe
 • zadania kreatywne
 • kolaże artystyczne
 • zadania projektowe z zakresu komunikacji wizualnej

Dokładny program zajęć wysyłamy mailowo po otrzymaniu zapisu.

Tylko u nas
 • KONSULTACJE I PROJEKTY POZAZAJĘCIOWE. Konsultacje prowadzą specjaliści określonych dziedzin związani z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzięki temu jesteśmy w stałej relacji ze zmieniającymi się trendami.
 • DOSTĘP DO PRACOWNI I SZTALUG POZA ZAJĘCIAMI. Członkowie naszej pracowni mają możliwość korzystania z naszej pracowni poza terminem swoich stałych zajęć. W tym celu przygotowaliśmy dodatkową salę do pracy indywidualnej.
 • DARMOWE MATERIAŁY, KTÓRYCH NIE ZNAJDZIESZ W INTERNECIE. Doświadczenie zeszłych lat pozwoliło nam zgromadzić bogate materiału, dzięki którym rozwiniesz skrzydła w preferowanych dziedzinach. Z oczywistych przyczyn nie publikujemy ich w Internecie, dzięki czemu tylko nasi uczniowie mogą z nich korzystać.
 • DARMOWE WYKŁADY Z ZAKRESU HISTORII SZTUKI, które obejmują podstawową wiedzę z zakresu starożytności, średniowiecza oraz nowożytności. Większy nacisk kładziemy na nowoczesność i współczesność.
 • PROJEKTY KREATYWNE, które dla członków naszej pracowni (w przypadku wykupienia trymestru) są darmowe.
 • JESTEŚMY ELASTYCZNI DLA CIEBIE – staramy się elastycznie dostosowywać program do potrzeb naszych uczniów. Zaangażowana kadra chętnie udziela korekt poza zajęciami, w przypadkach losowych takich jak choroba czy trudna sytuacja rodzinna udzielamy korekt online!
Nasza pracownia przygotowuje ucznia kompleksowo do wszystkich etapów rekrutacji na uczelniach artystycznych: wspólnie robimy teczkę, przypominamy o terminach aplikacji i dostarczenia dokumentów, ćwiczymy zadania egzaminacyjne iprzygotowujemy się do rozmowy. Razem pomyślnie przejdziemy przez egzaminy i spełnimy Wasze marzenie ostudiach artystycznych.
 

 

Materiały na pierwsze zajęcia
 • szkicownik
 • ołówki 2b – 8b
 • gumka chlebowa
 • biała gumka twarda
 • temperówka
 • klipsy do przypinania kartek do desek
KURS RYSUNKOWO - MALARSKI NA GRAFIKĘ, SZTUKĘ MEDIÓW, SCENOGRAFIĘ