lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie

lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w warszawie

W ciągu roku szkolnego spotykamy się na kursach raz w tygodniu w środy lub czwartki. W wakacje proponujemy nasze weekendowe wydarzenia artystyczne - wybierz te, które najbardziej Ci się podobają!

lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w warszawie 2023/2024

Kiedy?

3 sezon zajęć z rysunku i malarstwa dla dorosłych startuje już 29 stycznia 2024 roku!

 Dostępne terminy:

środa 18:00 - 21:00 - KURS RYSUNEK grupa na poziomie podstawowym - 4 WOLNE MIEJSCA
czwartek 18:00 - 21:00 - KURS RYSUNEK grupa na poziomie średniozaawansowanym -  2 WOLNE MIEJSCA
sobota 15:00 - 18:0 - KURS RYSUNEK grupa na poziomie podstawowym - 3 WOLNE MIEJSCA

Podczas roku szkolnego odbywają się 6 sezonów zajęć, po  6 tygodni dydaktycznych każdy.

RYSUNEK I MALARSTWO

DLA DOROSŁYCH
W WARSZAWIE

- co będzie się działo?

POZIOM PODSTAWOWY

LUB ŚREDNIOZAAWANSOWANY

3 sezon zajęć rysunkowych i malarskich dla dorosłych hobbystów, czyli RYSUNEK POSTACI.
Ten sezon lekcji rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie nauczy Cię jak rysować detale anatomiczne, portrety oraz całe postaci. Wykonamy kilka ćwiczeń rysunkowych i stworzymy trzy skończone dział. Dzięki temu doświadczeniu możesz w przyszłości tworzyć dzieła samodzielnie lub rozpocząć swoją przygodę z malarstwem figuratywnym kontynuując warsztaty artystyczne dla dorosłych w Kontrastowni.

Nasze spotkania rozpoczniemy od nauki szkicowania postaci w różnych pozach, co pozwoli zrozumieć i opanować proporcje ciała oraz budowę anatomiczną człowieka. Ta pierwsza faza kursu stanowi fundament, na którym zbudujemy nasze dalsze umiejętności. Następnie skupimy się na rysowaniu detali anatomicznych takich jak dłonie, stopy, a także nos, usta i oczy. Dzięki zdobytym umiejętnościom przejdziemy do rysunku portretu i dowiemy się, jak uchwycić czyjeś podobieństwo. a także dopracujemy nasze umiejętności w zakresie cieniowania.

Kulminacją naszego kursu jest rysunek postaci z natury. Po serii przygotowawczych ćwiczeń, będziesz mieć okazję zastosować zdobytą wiedzę w najtrudniejszej z form rysunkowych, czyli w tworzeniu w oparciu o formy natury. Nie martw się, oczywiście pomożemy Ci w stworzeniu własnego, unikalnego dzieła sztuki. To etap, w którym łączą się wszystkie umiejętności nabyte w trakcie zajęć, tworząc solidną bazę do dalszego rozwoju artystycznego.

Nasze zajęcia  rysunku dla dorosłych hobbystów są nie tylko okazją do nauki i rozwoju, ale również miejscem, gdzie można dzielić się pasją i czerpać inspirację od innych. Dołącz do naszej artystycznej społeczności w Warszawie i odkryj swoje możliwości w świecie rysunku i malarstwa.

Na lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie musisz zabrać własne materiały.

Cennik

Pakiet 6 tygodni zajęć (+jedne darmowe zajęcia dla chętnych) to koszt  540 zł

Uwaga! Nie ma możliwości wykupienia pojedynczych zajęć. Zapisując się na kurs (lekcje rysunku dla dorosłych w Warszawie) rezerwujesz cały pakiet zajęć! Opuszczone zajęcia można odrabiać w ramach wolnej pracowni.

Tylko u nas - kurs artystyczny dla dorosłych hobbystów w roku szkolnym

  • PRACOWNIA W CENTRUM - łatwy dojazd
  • ELASTYCZNY SYSTEM PŁATNOŚCI - zgadzamy się na podział płatności na raty
  • GRAFIK ZAJĘĆ USTALA GRUPA - całkowicie dopasowujemy się do Państwa potrzeb, terminy zajęć mogą przesuwać się zgodnie z preferencjami grupy
  • MAŁE GRUPY - grupy hobbystyczne na kursie artystycznym dla dorosłych liczą nie więcej niż 8 osób!
  • DOSTĘP DO PRACOWNI POZA GODZINAMI ZAJĘĆ - udostępniamy wolne sale, z których możecie Państwo korzystać poza godzinami zajęć dydaktycznych

ZAPISZ SIĘ NA LEKCJE RYSUNKU DLA DOROSŁYCH W WARSZAWIE PRZEZ NASZ FORMULARZ

JEŚLI MASZ PYTANIA - NAPISZ LUB ZADZWOŃ

lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie

KURS RYSUNEK I MALARSTWO DOROŚLI WAKACJE 2022

Co będziemy robić na zajęciach plastycznych dla dorosłych hobbystów?

W wakacje skupimy się na podstawach z zakresu rysunku postaci i przestrzeni, a także na podstawach malarstwa w technice farb akrylowych. Dokładny opis zajęć znajdziesz poniżej.

Gdzie znajduje się pracownia?

Ul. Filtrowa 63.

Kiedy i o której godzinie odbywa się artystyczny kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych?

Wakacyjny kurs artystyczny dla dorosłych hobbystów prowadzimy w godzinach 11- 15 zarówno w soboty i niedziele. Wybierz dowolne pasujący Ci termin.

Weekend I (9 i 10 lipca 2022) intensywny kurs, rysunek w weekend

Podczas tych warsztatów przejdziemy przez podstawy perspektywy i podstawowe zagadnienia przestrzeni w rysunku. Następnie wykorzystamy dotychczas zdobytą wiedzę i wykonamy ćwiczenie na cieniowanie ołówkami o różnych twardościach.  Zajmiemy się także konstrukcją postaci i wykonamy szkice postaci z natury.

Weekend II (30 i 31 lipca 2022) intensywny kurs, malarstwo w weekend

Na tym kursie plastycznym dla dorosłych opanujemy podstawy dotyczące aplikacji i używania farb akrylowych. Następnie omówimy podstawowe relacje kolorystyczne. Efektem finalnym naszych wspólnych doświadczeń będzie namalowanie martwej natury. W ramach tego zadania plastycznego spróbujemy oddać głębię (plany) kompozycji, wrażenie materii i kolorów.

Weekend III (20 i 21 sierpnia 2022) intensywny kurs,  rysunek i malarstwo w weekend

Ten kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych dedykujemy osobom średniozaawansowanym i zaawansowanym (lub tym, którzy wzięli już udział w naszych kursach dotyczących podstaw). Podczas lekcji rysunku dla dorosłych wykonamy rysunek modela, zaś na zajęciach malarskich spróbujemy swoich sił w malarstwie przestrzeni.

Cennik

I weekend – 220 zł

II weekendy – 420 zł

III weekendy – 600 zł