lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w warszawie

W ciągu roku szkolnego spotykamy się na kursach raz w tygodniu w środy, czwartki lub soboty . W wakacje proponujemy intensywne kursu weekendowe.

1 Kurs artystyczny dla dorosłych hobbystów w roku szkolnym

2 Kurs rysunek i malarstwo dorośli wakacje 2024

lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w warszawie

lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w warszawie 2023/2024

Kiedy?

5 sezon zajęć z rysunku i malarstwa dla dorosłych startuje już 29 maja 2024 roku!

 Dostępne terminy:

środa 18:00 – 21:00 – KURS RYSUNEK grupa na poziomie podstawowym – 3 wolne miejsca, START 29.05.2024
czwartek 18:00 – 21:00 – KURS RYSUNEK grupa na poziomie średniozaawansowanym –  1 wolne miejsce, START 6.06.2024
sobota 15:00 – 18:0 – KURS RYSUNEK grupa na poziomie podstawowym – 3 wolne miejsca, START 8.06.2024

Podczas roku szkolnego odbywają się 5 sezonów zajęć, po  6 tygodni dydaktycznych każdy.

RYSUNEK DLA DOROSŁYCH WAKACJE 2024

RYSUNEK I MALARSTWO DLA DOROSŁYCH W WARSZAWIE - co będzie się działo?

POZIOM PODSTAWOWY LUB ŚREDNIOZAAWANSOWANY

Zapraszamy do Kontrastowni na niezwykłe lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie! Nasz nowy sezon kursów jest zaprojektowany, aby zainspirować i rozwijać umiejętności artystyczne dorosłych hobbystów na każdym poziomie zaawansowania. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sztuką, czy szukasz możliwości dalszego rozwoju swoich umiejętności, nasze zajęcia dostarczą Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji.

W piątym sezonie skupimy się na malarstwie portretowym. Program lekcji malarstwa dla dorosłych jest zaplanowany tak, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w przyjaznej, kreatywnej atmosferze.

Program kursu rysunku i malarstwa dla dorosłych hobbystów

Ćwiczenia Malarskie na Wzorach: Na początku kursu poznasz podstawy malarskie, pracując na wzorach. To idealne wprowadzenie dla początkujących, zaś zaawansowani artyści mogą tu doskonalić swoje umiejętności (tak, przygotowaliśmy bardziej zaawansowane warianty ćwiczeń!).

Malarstwo Portretowe: Odkryj tajniki portretu, ucząc się, jak uchwycić charakter i podobieństwo postaci. W przypadku tego tematu można powiedzieć, że będzie to zarówno rysunkowa oraz malarska lekcja dla dorosłych. Dowiemy się jak stworzyć wstępny podrys i namalować portret.

W tym sezonie chcemy zrealizować z Tobą autoportret, a więc uwiecznisz swoją podobiznę na wieki. Zaczniemy od szkiców Twojej twarzy z różnych zdjęć, także zbieraj ciekawsze selfie. Następnie wyślesz nam wybrane zdjęcie, lekko podrasujemy je na potrzebny realizacji obrazu i rozpoczniemy pracę nad Twoją podobizną. Nie martw się, czy dasz sobie radę – poprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy malowania portretu: przeniesienie szkicu, dopracowanie podrysu, wybór tonacji kolorystycznej, podmalówkę i dopracowanie wybranych obszarów. 

Jeśli od dawna chodziła Ci po głowie nauka malowania tematyka portretu na pewno Cię nie zawiedzie. Autoportret to zagadnienie interesujące o tyle, że każdy z nas niewątpliwie jest sobą zainteresowany. Praca nad takim projektem będzie więc interesującym wyzwaniem i, być może, efekt będzie na tyle zadowalający, że zawiśnie na ścianie Twojego salonu 🙂 

 

Dla kogo są nasze zajęcia?

Lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie prowadzone w Kontrastowni są otwarte dla każdego, kto pragnie rozwijać swoje artystyczne pasje. Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na relaks i odprężenie, czy masz ambicje stania się profesjonalnym artystą, Kontrastownia jest miejscem dla Ciebie. „Rysunek dla dorosłych Warszawa” i „kurs malarstwa dla dorosłych Warszawa” to nie tylko zajęcia, ale również szansa na spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i wymianę doświadczeń.

Na lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych w Warszawie musisz zabrać własne materiały.

Cennik

Pakiet 4 tygodni zajęć to koszt  360 zł*

*jeśli chcesz dostać w pakiecie gotowe podobrazie (płótno bawełniane) koszt kursu wyniesie 400 zł

Uwaga! Nie ma możliwości wykupienia pojedynczych zajęć. Zapisując się na kurs (lekcje rysunku dla dorosłych w Warszawie) rezerwujesz cały pakiet zajęć! Opuszczone zajęcia można odrabiać w ramach wolnej pracowni.

Tylko u nas!

  • PRACOWNIA W CENTRUM – łatwy dojazd
  • ELASTYCZNY SYSTEM PŁATNOŚCI – zgadzamy się na podział płatności na raty
  • GRAFIK ZAJĘĆ USTALA GRUPA – całkowicie dopasowujemy się do Państwa potrzeb, terminy zajęć mogą przesuwać się zgodnie z preferencjami grupy
  • MAŁE GRUPY – grupy hobbystyczne na kursie artystycznym dla dorosłych liczą nie więcej niż 8 osób!
  • DOSTĘP DO PRACOWNI POZA GODZINAMI ZAJĘĆ – udostępniamy wolne sale, z których możecie Państwo korzystać poza godzinami zajęć dydaktycznych
rysunek i malarstwo dla dorosłych warszawa

MALARSTWO DOROŚLI WAKACJE 2022

Co będziemy robić na zajęciach plastycznych dla dorosłych hobbystów?

W wakacje skupimy się na podstawach z zakresu rysunku postaci i przestrzeni, a także na podstawach malarstwa w technice farb akrylowych. Dokładny opis zajęć znajdziesz poniżej.

Gdzie znajduje się pracownia?

Ul. Filtrowa 63.

Kiedy i o której godzinie odbywa się artystyczny kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych?

Wakacyjny kurs artystyczny dla dorosłych hobbystów prowadzimy w godzinach 11- 16 zarówno w soboty i niedziele. Wybierz dowolne pasujący Ci termin.

I weekend 20 – 21 lipca 2024 – rysunek realistyczny dla dorosłych hobbystów w weekend

Podczas tych warsztatów przejdziemy przez podstawy perspektywy i podstawowe zagadnienia przestrzeni w rysunku. Następnie wykorzystamy dotychczas zdobytą wiedzę i wykonamy ćwiczenie na cieniowanie ołówkami o różnych twardościach.  Zajmiemy się także konstrukcją postaci i wykonamy szkice postaci z natury.

II weekend 10 – 11 sierpnia 2024 – malarstwo realistyczne dla dorosłych hobbystów w weekend

Na tym kursie plastycznym dla dorosłych opanujemy podstawy dotyczące aplikacji i używania farb akrylowych. Następnie omówimy podstawowe relacje kolorystyczne. Efektem finalnym naszych wspólnych doświadczeń będzie namalowanie martwej natury. W ramach tego zadania plastycznego spróbujemy oddać głębię (plany) kompozycji, wrażenie materii i kolorów.

Cennik

Na te zajęcia wszystkie materiał zapewnia pracownia. Możesz oczywiście zabrać swoje przybory.

I weekend – 300 zł

II weekendy – 570 zł

kurs rysunku malarstwa dla dorosłych warszawa