Jak wybrać odpowiedni kurs przygotowujący na Akademię Sztuk Pięknych? Zwracaj uwagę na jakość! Wybierając zajęcia przygotowawcze warto zorientować się w realnych wynikach danej szkoły i obejrzeć prace uczniów, a nie prowadzących. Chodzi w końcu o całe godziny Twojej ciężkiej pracy, pieniądze i marzenie, które powinno być kluczem do podjęcia tej decyzji.

jak wybrać kurs przygotowawczy asp

jak wybrać kurs przygotowawczy asp?

Przeglądając stronę internetową wybranego kursu przygotowawczego ASP warto zwrócić uwagę na poniższe kryteria:

– CZY PRACOWNIA PUBLIKUJE PRACE UCZNIÓW?

Jeśli dany kurs przygotowawczy na ASP publikuje jedynie zdjęcia rysujących osób i prace prowadzących warto zastanowić się, czemu na ich Instagramie lub facebooku nie pojawiają się skończone prace uczniów. Oczywiście, z marketingowego punktu widzenia bardzo łatwo cyknąć ładną fotkę rysującej osoby, której praca… no cóż, niekoniecznie spełnia odpowiednie estetyczne standardy. Zwracaj uwagę na publikowane dzieła i pamiętaj – Akademia Sztuk Pięknych to nie Instagram! Nie szukamy hiperrealistycznych, powtarzalnych rysunków inspirowanych zdjęciami. Jeśli planujesz zdawać na uczelnię artystyczną szukaj prac, które będą interesujące: ciekawie wykonane, nietypowo zakomponowane, pełne twórczej ekspresji. Dobry kurs artystyczny będzie chętnie chwalił się pracami plastycznymi uczniów, publikują ich prace wraz z informacją, kto je wykonał. W końcu jeśli uczniowie są dobrze prowadzeni, placówka nie ma nic do ukrycia!

– CZY PODAJE WYNIKI REKRUTACJI NA STUDIA? 

Często spotykamy się z tym, że pracownie artystyczne puszczają promocje w stylu: „ Najlepszy kurs! 99% zdawalności na ASP!”. Powiemy Wam otwarcie: to niemożliwe. Jeśli więc widzicie taką reklamę, możecie od razu odpuścić. Dlaczego? W tym roku na jedno miejsce na Akademii w Warszawie przypadało średnio ponad 5 chętnych osób, zaś w przypadku ASP w Krakowie było to aż 10 chętnych na jedno miejsce. Średnia zdawalność na ASP w Warszawie wynosiła więc ok 18%! Nawet jeśli dany kurs przygotowawczy ASP byłoby absolutnie fantastyczny, jako nauczyciel nie masz wpływu na wiele czynników. 

Na sukces aplikacji ma wpływ także doświadczenie (więc czas, który poświęcisz na rysunek i malarstwo), ogólne zainteresowanie kulturą i sztuką (chodzisz na wystawy? Czytasz ciekawe książki?), kreatywność i zaangażowanie w realizowane na warsztatach tematy (które czasami mogą wydawać się trudne i nie zawsze są to te najbardziej pasjonujące obszary twórczej ekspresji). Prowadząc kurs przygotowawczy przez 7 lat przekonałam się, że są osoby angażujące się sercem i umysłem (tak, to prawdziwi pasjonaci!) oraz takie, których niczym przekonasz do dodatkowego wysiłku. Przy średniej zdawalności na poziomie 18 procent i elemencie przypadkowości wynikającym z tego, jak różni potrafią być ludzie możemy więc śmiało założyć, że takie szkoły po prostu kłamią.

Zwróć uwagę na to, czy publikując swoje osiągnięcia pracownie podają konkretnie liczby oraz imiona i nazwiska uczniów. Najlepszy kurs przygotowawczy na ASP w Warszawie chętnie pochwali się konkretami!

– CZY KURS PRZYGOTOWAWCZY ASP REGULARNIE PISZE O TYM, CO DZIEJE SIĘ W PRACOWNI?

Tylko szkoła pracująca w trybie ciągłym może dobrze przygotować Cię do wymagającej i skomplikowanej rekrutacji na studia artystyczne. Jeśli długo niczego od nich nie słychać, nie warto zawracać sobie głowy. Dobrze prosperująca pracownia chętnie opowie, co dzieje się na zajęciach plastycznych. 

– CZY SZKOŁA PROFILUJE SWOJE KURSU RYSUNKOWO – MALARSKIE?

Każdy z wydziałów Akademii Sztuk Pięknych ma odmienne oczekiwania wobec predyspozycji kandydata. Ogólny kurs rysunkowo – malarski po prostu nie przygotuje się do wielu specyficznych zadań egzaminacyjnych. Czy wiesz, że podczas rekrutacji na scenografię należy wykonać projekt makiety scenograficznej oraz wydarzenia teatralnego? Natomiast na egzaminach na grafikę  musisz zrobić aż dwa projektowe zadania rysunkowe o charakterze kreatywnym. Każdy z kierunków akademickich potrafi zaskoczyć swoimi wymaganiami. 

Wybierz więc taką pracownię rysunkowo – malarską, która ma doświadczenia w przygotowaniu na dany wydział ASP. 

jak wybrać kurs przygotowawczy asp – podsumowanie

Podsumowując, najlepszy kurs przygotowawczy ASP zawsze będzie oparty na doświadczeniu i jakości.

Oczywiście każdy z nas musi wziąć pod uwagę wiele względów praktycznych takich jak dojazd czy aspekt finansowy. W tym artykule poruszaliśmy głównie kryteria jakości, pozostałe sprawy musisz rozważyć samodzielnie 

Chodzi o Twoją przyszłość, więc wybierz rozsądnie!

 
lekcje malarstwa warszawa
Czy kurs w Kontrastowni dobrze przygotuje Cię do egzaminów na Akademii Sztuk Pięknych?

Możemy pochwalić się najlepszymi wynikami w rekrutacji na ASP w ostatnich latach! Informacje o osiągnięciach uczniów publikujemy na stronie oraz mediach społecznościowych – info o rekrutacji 2021/2022 znajdziesz tutaj.  Jeśli zgadzasz się z wyznaczonymi przez nas kryteriami – sam/ sama zdecyduj, czy odpowiadamy Twoim potrzebom  

Na co na pewno możesz liczyć na kursie przygotowawczym w Kontrastowni:

– doświadczona kadra (jesteśmy na rynku już 7 lat);

– świetnie wyniki w rekrutacji na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie ( średnio 85% zdawalność!);

– wspaniale wyposażona pracownia (300 metrów kwadratowych ze sztalugami, deskami, przedmiotami do martwych natur, narzędziami rzeźbiarskimi, rysunkowymi i malarskimi i wiele więcej!);

– darmowe zajęcia dodatkowe (jeśli coś jest trudniejsze, możesz poćwiczyć).

Obejrzyj prace naszych uczniów, przeczytaj opinie i dołącz do najfajniejszej pracowni w mieście 

Sprawdź jakość kursu artystycznego w Kontrastowni

Prace naszych uczniów