Rysunek warszawa

RYSUNEK WARSZAWA

Szukasz lekcji rysunku i malarstwa w Warszawie? Zobacz, jakie kursy artystyczne proponuje nasza pracownia

 

Gdzie mieści się pracownia?

Nasza pracownia artystyczna mieści się na ul. Filtrowej 63 w Warszawie (na granicy Ochoty i Śródmieścia). Bliska odległość do dworca centralnego sprawia, że co roku na zajęcia rysunku i malarstwa przyjeżdżają do nas uczniowie nie tylko z Warszawy i okolic, ale nawet z Giżycka, Ełku czy Białegostoku.

Wybierz zajęcia plastyczne dla siebie

Oferujemy kilka rodzajów warsztatów artystycznych - ważne, aby uczeń wybrał zajęcia zgodne z jego indywidualnymi ambicjami i celami. Jeśli nie wiesz, który z kursów byłyby dla Ciebie najlepsze - napisz do nas o swoich ambicjach i preferencjach. Pomożemy wybrać warsztaty spełniające Twoje kryteria!

Czym różnią się kursy na poszczególne wydziały?

Kierunki studiów na Akademiach Sztuk Pięknych możemy podzielić na dwa główne typy:

I. Studia o charakterze wolności twórczej, takie jak wydział grafiki, sztuki mediów, malarstwa i scenografii

Wymagają otwartego, kreatywnego umysłu, który nie boi się warsztatowego ryzyka. Z tego względu poza umiejętnościami warsztatowymi kurs przygotowawczy na te kierunki powinien uwzględniać zadania kreatywne stymulujące wyobraźnię ucznia, zachęcać go do eksperymentu z formą i techniką wykonania pracy.

II. studia o charakterze praktycznego rzemiosła, czyli: wydział wzornictwa przemysłowego, wydział konserwacji zabytków i wydział architektury wnętrz.

Te kierunki wymagają bardziej praktycznego myślenia, umiejętności warsztatowych .

 

Czego nauczysz się na kursie?

Kursy przygotowawcze w naszej pracowni opieramy na wieloletnim doświadczeniu i relacjach z egzaminów, które co roku spisują uczniowie KONTRASTOWNI.

Na zajęciach nauczysz się podstaw perspektywy, rysunku postaci wraz z budową anatomiczną człowieka oraz malarstwa martwej natury.

W kolejnym etapie, w zależności od preferencji plastycznych i estetycznych, tematy zajęć dostosowane są do potrzeb grupy. Przygotujemy Cię do wszystkich zadań, które mogą pojawić się egzaminie na ASP: modelowania, rzeźby przedstawiającej i abstrakcyjnej, pracy o charakterze projektowym i konceptualnym.   O skuteczności kursów przygotowawczych w naszej pracowni świadczą wyniki egzaminów z zeszłych lat.

Tu znajdziesz informacje o wynikach na egzaminach ASP w roku szkolnym 2018/2019.

Tu znajdziesz informację o naszych wynikach na egzaminach Akademii Sztuk Pięknych  w roku szkolnym 2017/2018. Co roku nasi uczniowie zajmują najlepsze wyniki w egzaminach na ASP!

 Zajęcia z rysunku i malarstwa rozpoczynamy już 14 września 2020 roku. Warsztaty odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od wybranego pakietu) i trwają 4 godziny. Ich koszt to 825 złotych za semestr trwający 11 tygodni (zajęcia raz w tygodniu) lub 1225 zł (zajęcia dwa razy w tygodniu). Jeśli szukasz dokładniejszych informacji - opisy kursów, ich terminy oraz ceny znajdziesz klikając w wybrany kierunek.

Nie jesteś zdecydowany? Dołącz do kursu ogólnego, który rozwija wszechstronnie rozumianą kreatywność twórczą oraz warsztat artystyczny młodego ucznia.

Twoje dziecko godzinami przesiaduje przed komputerem?

 

Zajęcia plastyczne dla gimnazjalistów i uczniów podstawówki to świetna, kreatywna forma rozrywki  połączonej z rozwojem. Nauka ryunku, malarstwa, ilustracji i wykonywania prostych form przestrzennych to tylko wąski zakres możliwości, jakie otwieramy przed młodzieżą. Unikatową wartością są także cenne znajomości z dziećmi w analogicznym wieku, które również pragną rozwijać swoje plastyczne umiejętności. 

 

Te zajęcia są również odpowiednie dla osób przygotowujących się do liceów plastycznych.

 

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

 

Oferujemy dwa typy kursów artystycznych dla hobbystów:

1.Lekcje plastyczne dla hobbytów w wieku licealnym

Zajęcia artystyczne pomogą w swobodnym, ale również spokojnym rozwoju. Prowadzący postarają się zmobilizować ucznia do wyrażenia indywidualnej wrażliwości twórczej, zachęcić do zgłebiania różnych dziedzin sztuki i rozwijania własnej kreatywności. Takie zajęcia plastyczne to forma zajęć dodatkowych dla młodzieży, która pragnie czegoś więcej niż spędzenie wieczoru w towarzystwie komputera lub playstation. Dodatkowym atutem tej formy pozaszkolnej aktywności jest możliwość poznania innych młodych adeptów sztuki, którzy również pragną spędzić swój czas w Warszawie kreatywnie. 

Dokładny opis kursu znajdziesz klikając w przycisk po prawej stronie. 

 

2. Lekcje rysunku i malarstwa dla osób dorosłych

Zajęcia przeznaczne są zarówno dla dorosłych, którzy chcą rozwijać się ze względu na podniesienie kwalifikacji zawodowej, jak również dla pasjonatów i hobbystów. Zajęcia artystyczne dla dorosłych  pomogą rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Program grupy, poza absolutnymi podstawowymi warsztatowymi umiejętnościami, ustalany będzie w sposób dyplomatyczny pomiędzy grupą i prowadzącym. Młoda kadra związana ze środowiskiem Akademii Sztuk Pięknych jest otwarta na Państwa ambicje i potrzeby.

Dokładny opis kursu znajdziesz klikając wprzycisk po prawej stronie. 

kurs przygotowawczy na uczelnie za granicą

 

KURS PRZYGOTOWAWCZY NA UCZELNIE ZAGRANICZNE

Jak przygotować się na uczelnię zagraniczną?

W przeciwieństwie do Państwowych uczelni w Polsce, za granicami chętniej docenia się indywidualizm i wszechstronność kandydata. Kurs obejmuje więc różne aktywności twórcze - na ekskluzywnych lekcjach plastycznych wyjdziemy więc daleko poza klasyczny kanon akademicki. Nauka rysunku i malarstwa będzie wzbogacona o szereg zadań kreatywnych, rzeźbę, architekturę i zadania z zakresu historii sztuki. Co roku wysyłamy kilka osób na wymarzone uczelnie - nasz kurs może pochwalić się obecnie 100% skutecznością.

Więcej informacji znajdziecie Państwo klikając w link poniżej.

Okresowo organizujemy kursy czasowe, między innymi:

  • intensywny kurs wakacyjny
  • intensywny kurs w okresie ferii zimowych
  • kursy projektowania tatuażu
  • kursy visual thinking
  • kursy fashion design

By uzyskać więcej informacji napisz do nas.

Planowane kursy publikujemy w zakładce warsztaty artystyczne --> kursy intensywne. 

najlepszy kurs przygotowawczy asp