Pierwszy sezon kursu dobiega końca

1 sezon zajęć w troku szkolnym 2021/2022 powoli dobiega końca. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wspólne artystyczne przygody. Cieszymy się, że prawie wszyscy uczniowie zdecydowali się zostać z nami na kolejny sezon kursu!

Pierwsze zetknięcie z pracą „na żywo” jest bardzo trudne i jeśli coś nie wychodzi Wam jeszcze perfekcyjnie – nie miejsce do siebie pretensji. Dla porównania – nasi prowadzący rysują i malują kilkanaście lat! W momencie, w którym jesteście teraz, nie chodzi o zrobienie najlepszej pracy na świecie. Najważniejsze, abyście czuli, że zdobywacie nowe umiejętności i doskonalicie warsztat plastyczny.  Niech przygotowanie na studia nie będzie „szkolną” walką o postawienie kropki na końcu zdania, lecz niekończącą się przygodą i odkrywaniem nowych możliwości w języku sztuki. W końcu nie zbudowano Rzymu w jeden dzień. Mamy sporo czasu, aby stworzyć piękne teczki!

Cieszymy się także, że  pierwsze spotkanie integracyjne w tym roku szkolnym przypadło Wam do gustu. W związku z tym myślimy o małym pracownianym spotkaniu przed-wigilijnym. Co Wy na to? 😉

Pierwszy sezon kursu dobiega końca....

... ale już 6 grudnia rozpoczynamy 2 sezon kursu rysunkowo – malarskiego. Poza naszymi ulubionymi tematami związanymi z rysunkiem postaci z natury (studium modela) i malarstwem martwej natury pojawią się ciekawe zajęcia uzupełniające, np. malarstwo postaci, malarstwo portretowe, papieroplastyka, rzeźba, historia sztuki i działania kreatywne. 

Na pewno zauważyliście także, że osoby wykonujące prace domowe często radzą sobie lepiej niż Ci, którzy nie robią nic w domu. Dlaczego tak jest? Otóż, ze sztuką nie jest dokładnie tak, jak z jazdą na rowerze. Pewne umiejętności (Ola nazywa je w swoich grupach "skokami" bądź "przełomami") wymagają lekkiego utrwalenia. To nie znaczy, że musisz wcisnąć w swój plan dnia dodatkowe 4 godziny tygodniowo. Wystarczy 1,5 godziny, i to niekoniecznie pod rząd. Możesz robić szkice w tramwaju jadąc do szkoły, bądź podczas rozmowy ze znajomymi w kawiarni. To sprawi, że proces stanie się bardziej naturalny, codzienny. I wtedy wszystko, czego uczysz się na zajęciach, zyska prawdziwy impet i przyjemną swobodę. 

 

Do zobaczenia na zajęciach!

Tymczasem kilka zdjęć z tego wspaniałego czasu, który spędziliśmy razem przez te 11 tygodni.