Kurs rysunku dla dorosłych hobbystów Warszawa – 3 sezon rusza już 19 stycznia 2022 r.!

Kurs rysunku dla dorosłych hobbystów Warszawa - rusza w naszej pracowni już 19.01.2022 roku.

3 sezon zajęć rysunkowych dla dorosłych hobbystów  - studium postaci z natury 

Ten sezon zajęć rysunkowych dla dorosłych to prawdziwa gratka dla fanów tradycyjnej sztuki opartej na kanonach akademickich. Nieodzownie wiąże się ona z naśladowaniem natury i zainteresowaniem pięknem ludzkiego ciała. Podczas krótkiego setu 5 spotkań dla dorosłych hobbystów wykonamy aż trzy wielkoformatowe realizacje rysunkowe!

Pamiętaj, że aby dołączyć do naszych zajęć nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Program jest przygotowany tak, aby każda osoba zainteresowania kursem rysunku dla dorosłych mogła rozwijać się na swoim poziomie. Grupy liczą maksymalnie 8 osób!

Na zajęciach skupimy się na studium rysunkowym postaci z natury. Nauczymy się konstrukcji postaci i rysunku detali anatomicznych takich jak twarz, dłonie oraz stopy. Podczas pierwszej realizacji wykonamy cieniowanie ołówkiem. Następnie przeprowadzimy ćwiczenie z zakresu martwej natury wprowadzające w technikę cieniowania węglem. Pozwoli nam to na realizację studium postaci cieniowane techniką mieszaną – ołówkami oraz węglem.

Na lekcje rysunku dla dorosłych zabierz ołówki różnej twardości, cienkopisy, gumkę chlebową, węgiel .

 

Kurs rysunku dla dorosłych hobbystów Warszawa

KIEDY?

  • 5 SPOTKAŃ w środy 18 - 21 lub czwartki 18 - 21

GDZIE?

  • Filtrowa 63, granica dzielnic Ochota i Śródmieście

DLA KOGO?

  • dla dorosłych hobbystów

CENA

  • 380 zł

TEMAT

  • rysunek (studium) postaci

ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE

  • maksymalnie 7 osób
Kurs rysunku dla dorosłych hobbystów Warszawa

Zajęcia hobbystyczne dla dorosłych w Warszawie – dlaczego sztuka sprawia taką przyjemność?

Od 7 lat prowadzimy zajęcia dla dorosłych hobbystów. Dla wielu osób sztuka to sposób na wyciszenie i wyrażenie samego siebie. Odnajdujemy w niej inne rodzaje przyjemności niż w sporcie czy podróżach. Dlaczego lekcje rysunku dla hobbystów cieszą się takim zainteresowaniem? Zdaje się, że w każdym człowieku tkwi element twórcy, jakaś magiczna potrzeba budowania zawarta w naszej naturze.

Niektórzy odnajdują ten pierwiastek samego siebie w pracy lub kontaktach z innymi ludźmi. Dla innych bycie odbiorcą treści i kreatorem bezpośredniej rzeczywistości to za mało. Zdaje się, że to dlatego tak łatwo i przyjemnie realizujemy się w obszarze sztuki. Niezobowiązujące, dyskretne otarcie się o tę kreację daje nam uczucie spełnienia w tym jednym pierwiastku, którego często nie rekompensują przyjemności dnia codziennego.

Jeśli szukasz dla siebie sposobu na wyrażenie emocji i relaks, a próbowałeś już innych popularnych rozwiązań – warsztaty artystyczne dla hobbystów mogą być czymś dla Ciebie.

Nasze zajęcia zamknięte są w 5 spotkaniach po 3,5 godziny, nie musisz więc związywać się z nami na długo. Może to tylko przystanek na drodze Twoich poszukiwań? Niezależnie od wyniku, miło nam będzie gościć Cię w naszych progach nawet przez chwilę. Poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i rozwiniesz kreatywne pasje w miłej atmosferze.

 

Kurs rysunku dla dorosłych hobbystów Warszawa – sezon 3

W 3 sezonie skupimy się na rysunku postaci z natury. Nie będziemy Was oszukiwać – nie jest to najprostszy z tematów. Zainteresowanie człowiekiem jest jednak ugruntowaną pasją niemal każdego twórcy, jaki chodził po tej ziemi. Najpiękniejsze i najważniejsze z dzieł, jakie powstały w historii sztuki, zawsze dotyczyły istoty człowieka. Możemy więc obiecać Wam, że będzie to interesująca przygoda.

 

Aktualnie informacje o naszych zajęciach plastycznych dla dorosłych hobbystów zawsze znajdziesz TUTAJ.