Zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie

 

Wakacyjna pogoda wciąż nas rozpieszcza, jednak daty zmieniają się nieuchronnie. Wrzesień nadchodzi, a wraz z nim… myślenie o planach na przyszłość. Chcesz dostać się na Akademię Sztuk Pięknych? Wybierz Kurs Przygotowawczy ASP - pomożemy Ci opanować potrzebny warsztat i zrobić teczkę !

 

Jeśli szukasz innych zajęć plastycznych, mamy w swojej ofercie także kursy dla dorosłych, lecje dla hobbystów oraz warsztaty dla dzieci.

Tu znajdziesz informacje.

Lekcje rysunku blisko centrum Warszawy

Warsztaty prowadzimy w zabytkowej kamienicy na ulicy Filtrowej 63.

Bliska odległość do Dworca Centralnego sprawia, że trafia do nas zarówno młodzież z Warszawy i okolic, jak również adepci dojeżdżający z innych miast.

Do tej pory gościliśmy uczniów z Grajewa, Ełku, Białegostoku, Łomży, Zambrowa i wielu innych miast w Polsce. 

Jaki kurs przygotowuje do egzaminów wstępnych

kurs przygotowawczy ASP

Błędem jest myślenie, że nauka rysunku i malarstwa polega wyłącznie na nieustannym tworzeniu prac. Rozwój kreatywnego myślenia i poszerzenie wiedzy dotyczącej historii sztuki oraz popularnych trendów są tak samo istotne, jak zdobycie umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Doświadczona kadra związana ze środowiskiem Akademii Sztuk Pięknych przygotowała programy zajęć dostosowane do wymogów poszczególnych wydziałów. Na zajęciach poznasz zasady perspektywy i geometrii, nauczysz się anatomii ciała ludzkiego, rysunku postaci i malarstwa martwej natury. Darmowe zajęcia rozszerzające obejmują między innymi rzeźbę, wykonywanie makiet, papieroplastykę, historię sztuki i rysunek projektowy. Oczywiście pomożemy Wam w stworzeniu i wyborze prac do teczki!

Brzmi fajnie? 🙂

 

Kurs przygotowawczy ASP pozwala zdawać na dane uczelnie artystyczne w Polsce:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademie Sztuk Pięknych w innym miastach, zwłaszcza w Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Krakowie
  • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych  (PJATK);

 

Atutem naszych warsztatów artystycznych jest także szczęście do… uczniów. Co roku trafia do nas niezwykła młodzież. Młodzi adepci sztuki nawiązują znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i celach, chodzą razem na wystawy, rysują i rozmawiają o sztuce. Zawsze cieszy nas fakt, że wolicie sobie porysować niż siedzieć przed komputerem!

Grupa rówieśników o podobnych zainteresowaniach mobilizuje kandydatów do intensywnego rozwoju i zachęca nas - artystów - do zaangażowania w ich rozwój. Dziękujemy, że nieustannie przypominacie nam o pasji tworzenia i inspirujecie w pracy dydaktycznej 😉

kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych asp

Jak wyglądają lekcje rysunku i malarstwa?

W ciągu roku szkolnego mamy trzy bloki programowe.

Pierwszy z nich trwa 13 tygodni, lekcje odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny. Zajęcia rozpoczynamy już 17 września. Rekrutacja na zajęcia ruszyła 1 sierpnia - uwaga, terminy dostępne są do wyczerpania wolnych miejsc. Zależy nam na Twoim komforcie pracy!

Poza tym oferujemy szereg darmowych zajęć plastycznych. Jeśli chcesz przyjść dodatkowo w inny dzień - zawsze czeka na Ciebie wolna sala ze sztalugą 🙂

 

Pakiet kursu to koszt 885 złotych. Szczegółowe informacje  znajdziesz klikając w kurs o wybranym profilu. Jeśli nie wiesz jakie zajęcia artystyczne wybrać - skontaktuj się z nami przez formularz lub zadzwoń. Umówimy się na indywidualną konsultację. 

 

Lekcje rysunku i malarstwa - przygotowanie na ASP Warszawa - dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są dla kandydatów na uczelnie artystyczne w całej Polsce. Kurs dedykowany jest osobom w wieku licealnym i policealnym. Nie wymagamy od Ciebie doświadczenia - od podstaw przygotujesz się do egzaminów wstępnych i zrobisz teczkę  na wybrany wydział. Jeśli chodziłeś już na zajęcia z zakresu malarstwa i rysunku - dołącz do grupy zaawansowanej!

 

Kiedy zacząć kurs przygotowawczy ASP?

Optymalny czas na naukę rysunku i malarstwa to dwa lata, jednak zwykle wystarcza rok zajęć plastycznych w naszej pracowni. Twoje zaangażowanie i otwartość na krytykę pozwoli na szybszą edukację. W dziedzinach kreatywnych ważna jest współpraca - istotne są dla nas Twoje indywidualne preferencje i aspracje. Nie tworzymy armii klonów! Naszym celem jest wydobycie indywidualnej estetycznej ekspresji każdego z naszych uczniów.

kurs przygotowawczy ASP 

Czy to najlepszy kurs w Warszawie? 

Najlepsze wyniki na egzaminach na Akademii Sztuk Pięknych

Nie wypada nam oceniać samych siebie. Zresztą - nie byłaby to wiarygodna rekomendacja 😉 Co roku możemy pochwalić się pierwszymi miejscami w rekrutacji na uczelnie artystyczne (link do wyników rekrutacji w roku 2017/2018 znajdziesz poniżej)  Sprawdź nasze wyniki i zobacz, jak oceniają nas absolwenci.

Obejrzyj także prace uczniów pracowni w galerii.

Relacje z egzaminów wstępnych naszych absolwentów i opisy zadań egzaminacyjnych znajdziesz poniżej.