kurs przygotowawczy ASP – startujemy 13 września!

Kurs przygotowawczy na ASP i PJATK – ruszamy już 13 września!

Kurs przygotowawczy ASP jest przeznaczony dla kandydatów na Akademię sztuk Pięknych, Polsko – Japońską Szkołę Technik Komputerowych, School od form oraz innych uczelni artystycznych w Polsce i za granicą.

Na czym polega rekrutacja na ASP?

W zależności od typu uczelni rekrutacja składa się ze wszystkich, lub kilku z tych etapów:

- teczka prac plastycznych;

- praktyczne egzaminy wstępne;

- rozmowa kwalifikacyjna.

Ze względu na pandemię w ciągu ostatnich dwóch lat rekrutacja miała charakter zdalny. Spodziewamy się jednak, że w przyszłym roku szkolnym 2021/ 2022 powrócą egzaminy stacjonarne.

Tu znajdziesz opisy egzaminów wstępnych na różne wydziały warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych:

https://www.kontrastownia.pl/egzaminy-na-asp/

kurs przygotowawczy ASP
KURS PRZYGOTOWUJĄCY NA AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH  WARSZAWA

Jak przygotować się do egzaminu na ASP?

Oczywiście – możesz ćwiczyć na własną rękę w domu. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na ogromną konkurencję trudno przygotować się do egzaminów samodzielnie. Profesjonaliści zajmujący się tym od lat nakierują Cię nie tylko na odpowiedni tor plastyczny, ale podpowiedzą także jak przygotować portfolio, jakich artystów współczesnych warto poznać i gdzie szukać inspiracji do zadań kreatywnych. Niestety gusta akademickie często nie pokrywają się z tym, co oglądacie na Instagramie lub Facebooku śledząc ulubionych twórców. Pamiętaj, że będziesz rywalizować z absolwentami szkół plastycznych, którzy mają ok. 14 godzin rysunku i malarstwa tygodniowo przez 4 lata edukacji!

Każdy wydział ma indywidualne wymagania dotyczące portfolio. Ze względu na to w naszej pracowni dzielimy grupy na „kreatywne” i „techniczne”, co odpowiada podziałom preferencji stylistycznych na wyższych uczelniach artystycznych takich jak ASP czy PJATK.

Każda grupa realizuje własny, indywidualny program, zależny od poziomu zaawansowania oraz preferowanych wydziałów.  

 

Ilu jest chętnych na miejsce na ASP?

Uczelnie artystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem kandydatów. Dla porównania: jeszcze trzy lata temu na wydział grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych było około 4 kandydatów na jedno miejsce. W tym roku było to aż 10 osób!

To nie oznacza jednak, że osoba z ogólniaka nie ma szans dostać się na ASP! Co roku udowadniamy, że to możliwe. Jeśli masz możliwość zacząć wcześniej niż w klasie maturalnej – zrób to koniecznie. Zaangażuj się z wyprzedzeniem, a oszczędzi Ci to stresu i działania na „ostatnią chwilę”. Optymalny i bezpieczny czas przygotowania do egzaminów wstępnych na ASP to 2 – 3 lata.

 

Najlepsze wyniki w rekrutacji na ASP

Od 6 lat przygotowujemy uczniów do egzaminów. Co roku ponad 30 naszych uczniów dostaje się na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i ponad 30 uczniów na inne uczelnie artystyczne w Polsce i za granicą. Poza ASP  w stolicy popularnie wybory to PJATK w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Gdańsku i Łodzi.

W 2021 na ASP w Warszawie dostało się aż 33 naszych uczniów. Dla porównania – uczelnia ta ma tylko 9 wydziałów, z czego połowa z nich ma do dyspozycji około 30 wolnych miejsc rocznie lub mniej. Przykładowo: na scenografię przyjmuje się w stolicy jedynie 15 osób, na wydział wzornictwa projektowanie produktu ok. 33, na wydział sztuki mediów ok. 33, na konserwację zabytków około 20 osób. A to wciąż jedna z największych uczelni artystycznych w Polsce!

W większości trafiają do nas uczniowie ze szkół ogólnokształcących, będący w klasach maturalnych. Co Ciekawe – nawet uczniowie z liceów plastycznych szukają dodatkowej pomocy! Co roku trafia do nas kilka osób z Liceum Plastycznego na Smoczej w Warszawie, z Liceum Plastycznego w Nałęczowie czy w Łomży.

Dlatego nie będziemy Was oszukiwać  - nie łatwo przygotować w tak krótkim czasie. Warto włożyć maksimum czasu na początku, zanim obowiązki licealne nie będą zbyt obciążające.

 

To, że łatwo przygotować się do egzaminów na ASP jest mitem

Może było tak jeszcze 10 lat temu, jednak obecnie rozwój technologii cyfrowych sprawił, że zainteresowanie kierunkami kreatywnymi stało się dużo większe. Pamiętaj o tym, decydując się na studia artystyczne. : - ) W ostatnich latach ASP w Warszawie skoncentrowało się mocniej na umiejętnościach warsztatowych i predyspozycjach kreatywnych. Mimo to, rekrutacja wciąż niestety nie jest obiektywna. Zawsze istnieje niezależny czynnik subiektywnego gustu komisji, która zmienia się co roku. Należy więc szeroko poszerzać horyzonty plastyczne i pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą sztuki i kultury.

13 września startuje nasz kurs przygotowawczy na ASP

W tym tygodniu uruchomiliśmy zapisy na kurs przygotowawczy na ASP w Kontrastowni. Startujemy 13 września. Miejsca znikają szybko, więc jeśli zależy Ci na konkretnym terminie/ dniu tygodnia – jak najszybciej zapisz się na zajęcia z rysunku i malarstwa.

Jeśli wiesz już, jakie kierunki Cię interesują – wybierz odpowiedni kurs o profilu technicznym bądź kreatywnym. Jeśli jeszcze nie wiesz na co chcesz aplikować możesz zapytać nas o radę, bądź dołączyć do kursu wszechstronnie rozwijającego. Szczegóły dotyczące kursu przygotowawczego na ASP i inne uczelnie artystyczne znajdziesz tutaj:

https://www.kontrastownia.pl/kurs-przygotowawczy-asp/

 

Jeśli wolisz przygotowywać się sam – nie ma sprawy, wciąż trzymamy za Ciebie kciuki!

 

#kochamy rysować  #kursrysunku #kursmalarstwa #kursprzygotowawczyASP #kursrysunkowomalarski #kursASP

 

 

 

kurs przygotowawczy na asp warszawa